Nowości

LOGAMAX PLUS DB213 i LOGAMAX DB213 - Ciepła woda natychmiast w dużej ilości

13.09.2012

LOGAMAX PLUS DB213 i LOGAMAX DB213 to gazowe przepływowe podgrzewacze  ciepłej wody użytkowej do zastosowań komercyjnych.

W obliczu problemu dostarczania dużych ilości bieżącej ciepłej wody, klienci jak dotąd zmuszeni byli do korzystania z nieefektywnych rozwiązań technicznych, tj. pojemnościowych podgrzewaczy wody lub kotłów z zasobnikiem o dużej pojemności; rozwiązania te niewątpliwie dostarczają dużych ilości ciepłej wody lecz z punktu widzenia komfortu użytkowania, opłacalności i kosztów utrzymania inwestycji, są bardzo drogie w eksploatacji i wymagają dużo wolnej przestrzeni.

Najnowsza i najbardziej zaawansowana seria pogrzewaczy ciepłej wody użytkowej Buderus jest alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań i stanowi przełom technologiczny w tym segmencie rynku. Oferowane urządzenia: Logamax plus DB213 (jednostka kondensacyjna o sprawności 101%) oraz Logamax DB213 (jednostka konwencjonalna) pozwalają bowiem w sposób natychmiastowy dostarczać bardzo duże ilości c.w.u. bez strat energii związanych z jej przygotowaniem i magazynowaniem. Możliwość współpracy w kaskadzie do 12 urządzeń gwarantuje zwielokrotnienie przepływu nawet do 324l/min. Nowe podgrzewacze Buderus zajmują przy tym bardzo niewiele miejsca.

Obie jednostki oferują zestaw nowych funkcji, które czynią z tego podgrzewacza wyjątkowy produkt nadający się idealnie do zastosowań komercyjnych (ośrodki sportu i rekreacji, salony fryzjerskie oraz SPA, bary i restauracje, obiekty zakwaterowania, hotele oraz kampingi, myjnie samochodowe, zakłady produkcyjne, gospodarstwa rolne). Wymagana temperatura wody osiągana jest w maksymalnie krótkim czasie od momentu uruchomienia urządzenia i z uwagi na elektroniczną modulację palnika, utrzymywana jest na zadanym poziomie, niezależnie od temperatury wody w sieci wodociągowej.

Logamax plus BD213 oraz Logamax DB213 mają wentylator oraz zamkniętą komorę spalania, dzięki czemu pracują niezależnie od ilości powietrza w pomieszczeniu. Podgrzewacze dodatkowo zostały wyposażone w szereg czujników i zabezpieczeń, które kontrolują pracę urządzenia. Są to: czujnik jonizacyjny płomienia, czujnik temperatury wody na powrocie; czujnik temperatury w zamkniętej komorze spalania; czujnik przepływu wody; czujnik temperatury na wlocie i wylocie; zawór regulacyjny przepływu wody.

Oba modele mogą bez problemu współpracować z instalacjami solarnymi oraz pompami ciepła, co pozwala znacząco ograniczyć koszty zużycia gazu. Podgrzewacze są przyjazne w obsłudze, dzięki wyposażeniu w elektroniczny, wielofunkcyjny panel sterujący, który pozwala na odczyt bieżących warunków pracy, obsługę oraz sterowanie, a także diagnozowanie usterek.

KONDENSACJA

Wykorzystanie jednostki kondensacyjnej przyczynia się do osiągnięcia lepszej sprawności urządzenia, uzyskiwanej poprzez zastosowanie drugiego wymiennika ciepła oraz dzięki wykorzystaniu temperatury spalin do wstępnego podgrzewu wody na wlocie do urządzenia.

PALNIK ZE WSTĘPNYM ZMIESZANIEM I NISKA EMISJA NOx

Technologia palnika ze wstępnym zmieszaniem umożliwia utrzymanie optymalnej proporcji powietrza oraz gazu, przez co gwarantuje bardzo efektywne spalanie oraz niewielką zawartość szkodliwych gazów w spalinach.

POWIETRZE WTÓRNE

Płomień bez powietrza wtórnego prowadzi do punktowego przegrzania wymiennika. Dostarczenie powietrza wtórnego powoduje równomierne nagrzanie wymiennika, lepszy odbiór ciepła i wydłużenie żywotności wymiennika.

PRACA W KASKADZIE

Maksymalnie 12 urządzeń można połączyć równolegle, co pozwala zwielokrotnić przepływ wody. Przykładowo wersja kondensacyjna połączona w kaskadzie 4 urządzeń może dostarczyć do 108 litrów ciepłej wody, odpowiednio 188 kW. Elektroniczny sterownik sam decyduje o cyklicznej zmianie pierwszego i następnego urządzenia w kaskadzie – wydłuża to żywotność urządzenia (kiedy pierwsza jednostka osiąga 80% wydajności, druga jednostka załącza się, itd.).

PRACA Z SYSTEMEM SOLARNYM

Podgrzewacze przeznaczone są do pracy ze wstępnie podgrzaną wodą, np. przez system solarny. W przypadku włączenia funkcji solarnej, jeśli woda na wlocie do urządzenia osiągnie 5ºC poniżej zadanej, podgrzewacz wyłączy się, pozwalając na przepływ wody przez urządzenie.

CYRKULACJA

Urządzenia mają trwały wymiennik ciepła, który nie ulega zniszczeniu w trakcie podgrzewania małą mocą strumienia wody cyrkulacyjnej. Termostat umieszczony w przewodzie uruchamia pompę, kiedy temperatura wody spada poniżej punktu nastawy. Ciepła woda dostępna jest od razu w momencie odkręcenia kranu.

ELEKTRONICZNY PANEL STERUJĄCY

Wielofunkcyjny panel sterowania LED umożliwiający: odczyt bieżących warunków pracy (wskaźnik mocy, temperatura wody, przepływ), obsługę oraz sterowanie urządzeniem (włączenie/wyłączenie, wybór priorytetu pracy, regulacja temperatury wody), diagnozowanie usterek (wskaźnik błędów, liczba godzin pracy, diagnostyka płyty sterującej).

Źródło: Buderus Technika Grzewcza

Więcej

 

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon infolinia 801 777 801
www.buderus.pl
biuro@buderus.pl

Robert Bosch Sp. z o.o.