Nowości

Kolekcja TULI od VOX - nowość dla małych odkrywców

12.06.2018

Meble, które pomagają poznawać świat, wzmacniają samodzielność i kreatywność, a jednocześnie gwarantują dużą swobodę. VOX prezentuje kolekcję dla maluchów o wdzięcznej nazwie TULI - z przedmiotami dostosowanymi do niewielkich rączek i stale rozwijającej się motoryki.

Dopiero weszła do oferty, a już zdążyła zdobyć tytuł "must have 2018". Znajduje się w niej wiele nawiązań do coraz popularniejszej, także w naszym kraju, pedagogiki montessoriańskiej.

Przestrzeń, która daje wolność

Taborety ustawione jeden na drugim pozwalają zaoszczędzić przestrzeń w pokojuDziecko od najmłodszych lat pragnie uczestniczyć w "dorosłych" czynnościach. Towarzyszy rodzicom na każdym kroku. Chce pomagać w gotowaniu, sprzątaniu, pracy… - najchętniej we wszystkich codziennych zadaniach. Przez naśladowanie dorosłych nabiera nowych umiejętności. Przestrzeń, w której przebywa, oddziałuje na nie w bezpośredni sposób - może ograniczać lub uwrażliwiać. Najlepiej, aby dawała wolność. Marka VOX wraz z projektantką Joanną Leciejewską hasło wolności najmłodszych (szczególnie silne w pedagogice stworzonej przez Marię Montessori) ubrała w pastelowe barwy, nadała mu mądrze zaprojektowane formy, a następnie zamieniła w dziecięcą kolekcję mebli TULI. Zostały one zaprojektowane tak, aby bezpiecznie i komfortowo służyć małemu człowiekowi w domu i dać mu niezbędną swobodę działania. Już w chwili premiery kolekcja została doceniona prestiżową nagrodą "must have 2018" przyznawaną w ramach Łódź Design Festival.

- "Dzieci to mali badacze, którzy aktywnie i samodzielnie poznają świat. Najlepszym obszarem do nauki i badania jest najbliższe otoczenie dziecka. Dlatego tak ważne jest odpowiednie zaaranżowanie domowej przestrzeni, która będzie inspirująca i rozwijająca, ale jednocześnie pozwoli maluchowi na wyciszenie się i odpoczynek" - mówi Agnieszka Tkaczyńska, psycholog i współzałożycielka Instytutu Małego Dziecka im. Astrid Lindgren.

Regał z otwartymi półkami

Regał, stolik, taboret

W skład kolekcji dziecięcej TULI wchodzą trzy kluczowe elementy: regał, stolik oraz taboret. Regał wyposażony jest w otwarte półki, dzięki czemu dziecko widzi ich zawartość i z łatwością może sięgnąć po swoje zabawki i książki. Do półek dołączone są etykiety, na których można narysować piktogramy ułatwiające odkładanie zabawek i przyborów na swoje miejsce. Ustawiając taborety i stoliki jeden na drugim, zyskuje się dodatkową przestrzeń do przechowywania drobiazgów. Wsuwając taboret pod stolik, można zaoszczędzić miejsce i uporządkować kącik zabaw dziecka. TULI pomaga w każdej przestrzeni stworzyć miejsce przyjazne dziecku, jego potrzebom i możliwościom.

- "Meble z kolekcji TULI, poprzez swoją wielofunkcyjność, wzmacniają kreatywność i samodzielność dzieci oraz ich poczucie wpływu na otoczenie. Mali użytkownicy mogą w różny sposób wykorzystywać stoliki, taborety i regały - jako siedziska lub jako bazę do pierwszych zabaw tematycznych, takich jak zabawa w dom, sklep czy warsztat samochodowy. W ten sposób dzieci aktywnie badają otoczenie, podejmują różnorodne wyzwania oraz uczą się radzić sobie z ryzykiem" - dodaje Agnieszka Tkaczyńska.

Meble TULI zostały zaprojektowane tak, aby bez problemu można było wędrować z nimi po całym domu. Co więcej, wszystkie bryły można wykorzystać nie tylko w prywatnych wnętrzach. To także elastyczne, mobilne rozwiązanie do przedszkoli oraz przestrzeni publicznych - kawiarni, sklepów czy muzeów.

źródło i zdjęcia: VOX

Kolekcja TULI od VOX - nowość dla małych odkrywców

Firma powiązana:

VOX

Telefon 61 812 10 01
www.vox.pl
profile@vox.pl

VOX
Zobacz produkty: