Nowości

Zastawy stołowe Masterpiece Zepter - Porcelanowa klasyka

11.09.2009

Zastawy stołowe dodają uroku każdej jadalni. Stanowią doskonałą ozdobę stołu, nadając mu szlachetności i czyniąc go ucztą dla zmysłów. Najnowsza kolekcja porcelany stołowej Masterpiece Zepter powstała z pasji do piękna.

Najnowsza kolekcja porcelany Masterpiece Zepter powstała w oparciu o motywy z dawnych epok. Tworzy ją siedem serii, w tym trzy wiodące – Black & White, Royal Gold oraz Imperial Gold. Ich harmonijne kształty, wyrafinowane wzornictwo oraz perfekcyjne wykonanie można wręcz uznać za dzieło sztuki.

Zainspirowana antyczną kulturą grecką kolekcja Black&White to równowaga kształtu i kontrastu. Prosta forma, gra kolorów – bieli i czerni – idealnie odbijających złote linie, podkreślają kształt naczyń i nadają im skromny, choć wysublimowany charakter. Idealne połączenie klasycznych wzorów z nowoczesną estetyką.

Serie Royal Gold i Imperial Gold cechują złocenia naniesione na znaczną część powierzchni porcelany. Royal Gold Creme wyróżnia ornamentyka z finezyjnymi roślinnymi akcentami oraz koronkowa siatka złotych linii na kremowym podbiciu naczyń. W połączeniu ze złotymi paskami wokół podstawy, na uchwytach, uszkach i pokrywkach, tworzą luksusową całość.

Imperial Gold Creme to współczesna interpretacja barokowych i klasycznych dekoracji o falistych, łagodnych liniach. W tej kolekcji dominują ozdobniki przypominające rzymskie harfy a wieniec laurowy i girlandy, kojarzą się z bogactwem rzymskich cesarzy.

Obie serie występują w trzech wariantach kolorystycznych. Poza nieszablonowym zestawem Royal i Imperial Gold Creme, dostępna jest również niebieska linia Cobalt o niezwykłej równowadze wypełnionych złotem obszarów na białym tle. Głęboki odcień czerwieni w serii Bordeaux otoczony dwoma złotymi wstęgami na szerokim białym polu ograniczonym subtelnymi złotymi profilami, przywołuje obraz luksusu i blasku. Ciemne barwy obu zestawów doskonale odbijają złocenia i odzwierciedlają elegancję oraz piękno porcelany.

Każdy z siedmiu zestawów kolekcji Masterpiece Zepter składa się z 18 pojedynczych elementów – od największych naczyń w postaci wazy na zupę, po te o miniaturowych wielkościach, czyli solniczki.  Można je dowolnie dobierać i łączyć zestawiając dostosowane do indywidualnych potrzeb i preferencji komplety.

Naczynia Masterpiece Zepter wykonano z twardej porcelany wypalanej w wysokiej temperaturze, odpornej nawet na zarysowania stalą, co gwarantuje długi okres użytkowania. Do nałożenia ozdobników wykorzystano technikę sitodruku oraz malowanie ręczne. Wszystkie złote elementy naniesiono przy użyciu 22-karatowego złota w płynie. Dzięki zastosowaniu tak skomplikowanego procesu produkcyjnego, zastawy stołowe Masterpiece Zepter można myć w zmywarkach, choć ich tradycyjne zmywanie pozwoli zachować ich piękno na dłużej.