Nowości

Nowość Geberit - urządzenie do utrzymania czystości instalacji wody pitnej

17.05.2018

Nowy sposób na utrzymanie w czystości instalacji wody pitnej - oto Geberit Rapid. Niewielkie urządzenie do spłukiwania higienicznego, które pomaga pozbyć się bakterii i zanieczyszczeń z przewodów wody pitnej, które nie są używane.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Ta myśl przyświecała inżynierom Geberit, gdy przystąpili do projektowania Geberit Rapid. Nieużywane przewody wody pitnej to miejsca, które stopniowo ulegają zanieczyszczeniu. Zwłaszcza latem, gdy temperatury są wysokie, są idealnym środowiskiem do rozwoju niektórych bakterii - na przykład z rodziny legionella, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Geberit Rapid rozwiązuje ten problem. To niewielkie, zasilane baterią 9 V urządzenie okresowo przepłukuje nieużywane odcinki instalacji. W ten sposób uniemożliwia bakteriom namnażanie się oraz usuwa je z przewodów.

Gdzie stosować Geberit Rapid?

Urządzenie Geberit Rapid można zamontować zarówno wewnątrz domu lub biura, jak i przy zewnętrznych ujściach wody. Jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy planują dłuższy wyjazd. Jest też łatwe do zamontowania dla instalatora. Posiada gwint ½, co umożliwia podłączenie przewodów o średnicy do DN 20, jest także wyposażone w króciec, który pozwala na połączenie go z przewodem kanalizacyjnym o średnicy DN 40 lub DN 50. Wykonanie instalacji i rozruchu jest niezwykle proste. Także ustalenie częstotliwości i czasu przepłukiwania jest łatwe - w dowolnym momencie można je zmienić. Fabrycznie Geberit Rapid ustawiony jest na jedno przepłukiwanie dziennie, które trwa 3 minuty.

źródło i zdjęcia: GEBERIT

Nowość Geberit - urządzenie do utrzymania czystości instalacji wody pitnej

Firma powiązana:

GEBERIT

Telefon 22 376 01 00
www.geberit.pl

GEBERIT
Zobacz produkty: