Nowości

Nowości na wiosnę od Ferro

13.03.2018

Nowoczesne zestawy Ferro, na które składają się: deszczownia, natrysk i bateria są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu, zwłaszcza gdy w komplecie znajduje się bateria termostatyczna umożliwiająca precyzyjną regulację wypływu i temperatury wody.

Właściwości i montaż zestawu deszczowni z baterią

Zestawy deszczownic z baterią mają takie same wymagania względem instalacji zasilającej jak inne rodzaje natrysków i baterii. Dopuszczalny zakres temperatur wody zasilającej wynosi od 5°C do 70°C a maksymalne ciśnienie wody zasilającej to 0,05 - 0,5 MPa  (0,5 - 6,0 bar). Typowy zakres regulacji temperatury wynosi od 15°C do 60°C. Głowica termostatyczna najczęściej jest kalibrowana dla ciśnienia 0,3 MPa (3 Bar). Montaż zestawu należy rozpocząć od montażu baterii, którą przykręca się do instalacji wodociągowej za pomocą mimośrodów. Umożliwiają one dokładne jej wypoziomowanie, co jest bardzo ważne, gdyż mocowana do baterii pod kątem prostym, długa pionowa rura deszczowni wykaże nawet niewielkie odchylenia w tym zakresie. Dla baterii termostatycznej najważniejsze jest, aby woda gorąca była doprowadzona do niej z lewej strony zgodnie z oznaczeniami na tylnej powierzchni korpusu. Po zamontowaniu baterii, przykręcamy do niej rurę deszczowni z uchwytami oraz zaznaczamy miejsce wiercenia otworów pod wkręty mocujące uchwyt rury do ściany. Po wywierceniu otworów, przykręcamy uchwyt i mocujemy do niego rurę już na stałe. Przykręcenie dysku deszczownicy czy rączki natryskowej z wężem jest już prostym zadaniem. Jednak z uwagi na konieczność zapewnienia szczelności połączenia baterii z instalacją wodociągową za pomocą pakuł lub teflonu oraz operacji wiercenia otworów w płytkach ceramicznych, a następnie w betonowej ścianie zlecamy montaż deszczowni profesjonalistom.

Instalacja deszczowni z dwufunkcyjnym kotłem

Są jednak instalacje, w których deszczownie z bateriami termostatycznymi zapewniają funkcjonalność i bezpieczeństwo, ale przy ich użytkowaniu musimy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim chodzi o instalacje, gdzie zastosowanie znajdują dwufunkcyjne kotły lub gazowe podgrzewacze przepływowe. Z chwilą odkręcenia kranu, termostat maksymalnie otwiera dopływ ciepłej wody, aby jak najszybszej uzyskać żądaną temperaturę. W ten sposób kocioł lub podgrzewacz będzie pracował z maksymalnym stopniem podgrzewania. Woda uzyskuje temperaturę wyższą, od tej która jest faktycznie wymagana. Powinniśmy zatem odczekać chwilę, aby zgromadzona w rurach woda mogła spłynąć z kotła do baterii. Gazowe podgrzewacze wody są najczęściej wyposażone w swoją własną regulację mocy oraz stopnia przepływu. To powoduje, że obydwie te regulacje (w podgrzewaczu i w baterii) mogą przy nieumiejętnym korzystaniu niekorzystnie wpływać na siebie np. przy maksymalnej mocy ustawionej na podgrzewaczu i minimalnej temperaturze ustawionej na termostacie baterii.

Co nowego na rynku?

Propozycja rynkowa kompletów z deszczownią jest bardzo bogata. Z oferty FERRO możemy na przykład wybrać deszczownię z natryskiem i baterią termostatyczną Trinity lub z natryskiem i baterią natryskową jednouchwytową Algeo. Niewątpliwie najciekawszą propozycją w ofercie FERRO jest deszczownia z baterią termostatyczną Trevi, która posiada  stalową głowicę talerzową typu SLIM o średnicy 300 mm oraz 3-funkcyjną rączkę natrysku o średnicy 100 mm. Trevi wyposażono w wygodny drążek metalowy o regulowanej długości (80 – 125 cm), co umożliwia komfortową kąpiel nawet bardzo wysokim osobom. Technologia Easy Clean System zapewnia łatwe usuwanie kamienia wapiennego z deszczowni i rączki natryskowej. Bateria natryskowa w zestawie posiada regulator termostatyczny oraz zintegrowany z uchwytem sterującym przepływem wody przełącznik ceramiczny deszczownia/rączka natryskowa. System Safe Stop 38°C odpowiada za blokowanie gorącej wody, co chroni nas przed poparzeniem.

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Nowości na wiosnę od Ferro

Firma powiązana:

Ferro S.A.

Telefon 12 256 21 00
www.ferro.pl
info@ferro.pl

Ferro S.A.
Zobacz produkty: