Nowości

Merbau na 10-tkę! – parkiet DLH Poland

23.08.2012

W bogatej ofercie egzotycznych podłóg drewnianych iFLOOR firmy DLH Poland pojawiło się nowe, estetyczne rozwiązanie – parkiet lity lakierowany Merbau o grubości 10 mm.

Ten elegancki produkt dzięki swoim wymiarom idealnie sprawdzi się w aranżacjach przestrzeni, w których decydujemy się na stworzenie na podłogach kompozycji z drewna i płytek.

Nowocześnie urządzone otwarte przestrzenie użytkowe przykuwają wzrok efektownymi połączeniami drewna, terakoty, szkła i metalu. Coraz modniejsze jest zestawienie tych materiałów nie tylko w przypadku ścian czy mebli, ale i na podłogach. Parkiet lity lakierowany iFLOOR Merbau 10 mm firmy DLH Poland dzięki mniejszej niż standardowe 15 mm grubości może być łączony z innymi elementami bez potrzeby wykonywania specjalnej wylewki. Teraz możemy stworzyć unikalną i trwałą kompozycję modnych odcieni drewna egzotycznego z terakotą, kamieniem czy gresem.

Eleganckie połączenie

W pomieszczeniach o otwartym planie podział funkcjonalny wyznacza często linia dzieląca różne rodzaje materiałów, z których wykonana została podłoga. Odpowiednio dobrana do poszczególnych stref pomieszczenia daje wrażenie estetycznej spójności, a umiejętne zestawienie różnych faktur sprawia wrażenie przenikania się przestrzeni. Największą popularnością w takich rozwiązaniach cieszy się połączenie egzotycznego drewna z terakotą czy płytkami gresowymi. Atutem tych zestawień jest możliwość uzyskania niebanalnego efektu wizualnego.

- Obserwując panujące trendy w aranżacjach wnętrz chcemy, aby oferowane przez nas egzotyczne podłogi były nie tylko estetyczne i trwałe, ale także odpowiadały modnym stylizacjom i potrzebom klientów. Dlatego też poszerzyliśmy naszą ofertę o parkiety lite lakierowane o grubości 10 mm z najmodniejszego egzotyku, jakim jest Merbau. Rozwiązanie to łączy w sobie naturalne piękno tego gatunku z praktycznymi wymiarami. Ponadto parkiet ten wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną – mówi Piotr Lisowski, Product Manager w firmie DLH Poland.

Natura i nowoczesność

Głęboki, ciepły kolor Merbau rozjaśniony naturalnymi, złotymi refleksami doskonale współgra z nowocześnie wyglądającymi, zimnymi powierzchniami wykonanymi z gresu. Wykonane z egzotycznego drewna Merbau lakierowane klepki parkietowe o grubości 10 mm pozwalają na bezproblemowe łączenie ich z innymi rodzajami wykończeń, bez przeprowadzania dodatkowych prac związanych z poziomowaniem podłoża.

Pomimo mniejszej grubości klepki, wykonany z nich parkiet jest równie trwały, co jego odpowiedniki w standardowym wymiarze 15 mm. Rozwiązanie to daje nam gwarancję docelowego koloru, ponieważ deska jest fabrycznie lakierowana. Podobnie jak w przypadku typowego parkietu, możliwe jest przeprowadzenie jego wielokrotnej renowacji. Drewno Merbau wyróżnia się nie tylko piękną kolorystyką, ale także jest twarde, a więc bardzo odporne na uszkodzenia i wgniecenia.

Nieduży rozmiar klepki 60x250-600mm zmniejsza ryzyko zsychania i powstawania szczelin, a 10 mm grubość gwarantuje bardzo dobre przewodnictwo cieplne. Parkiet ten jest idealnym rozwiązaniem dla pomieszczeń, w których zastosowano ogrzewanie podłogowe. Ciekawa barwa gatunku i jego właściwości mechaniczne sprawiają, że coraz chętniej wykorzystywany jest do aranżacji ekskluzywnych podłóg.

Parkiet Merbau 10mm z certyfikatem VLO Certisource gwarantuje, iż drewno wykorzystane do jego produkcji zostało pozyskane w zgodzie z założeniami zrównoważonej gospodarki leśnej.

Źródło: Dlh Poland

Więcej