Nowości

Red Diamond – piękne urządzenia marki Bosch na wagę…diamentów

21.08.2012

Urządzenia z edycji Red Diamond to połączenie najnowszej technologii i wyrazistego wyglądu, któremu ciężko się oprzeć.

Edycja Red Diamond zwraca uwagę przede wszystkim niezwykle ciepłym, bordowym kolorem. To on zachęca do zapoznania się z licznymi funkcjami urządzeń, a zastosowane liczne innowacje technologiczne zatrzymują uwagę już na zawsze. Red Diamond to urządzenia, które doskonale czują się wszędzie tam, gdzie kocha się jedzenie.

Piękna moc

Tym, co wyróżnia robot kuchenny MUM54420EU jest serce. Powstały z miłości do pieczenia system napędowy MultiMotion Drive, odpowiada za najtrudniejsze zadania przy przygotowywaniu ciast. Będące na wyposażeniu robota zbieraki poruszają się w trzech wymiarach jednocześnie: po okręgu, wokół własnej osi i „ósemkowo”, tworząc tzw. ruch planetarny. Dzięki temu zbieraki docierają do każdej części misy, a przez to miksowane składniki ciasta są zawsze perfekcyjnie wymieszane. Nie bez znaczenia pozostaje moc silnika – 900 W, która bez problemu poradzi sobie z przyrządzeniem nawet najtrudniejszych dań, łącznie z lepkim i ciężkim ciastem drożdżowym.

Nad „zdrową pracą serca” robota MUM54420EU czuwa opracowany system ochrony przed przeciążeniem silnika. Nowe roboty kuchenne marki Bosch MUM5 górują nad konkurencją również pojemnością misy i możliwością rozbudowy o wyposażenie dodatkowe. W praktyce oznacza to, że jednorazowo urządzenie może ugniatać aż do dwóch kilogramów ciasta (0,75 kg mąki + składniki).

W zależności od modelu do dyspozycji mamy też maszynkę do mielenia mięsa, rozdrabniacz, zestaw tarcz ze stali szlachetnej, mikser 1,25 l, końcówki do mieszania ciasta i ubijania piany oraz hak do zagniatania ciasta i wyciskarkę do cytrusów. Łatwą i szybką wymianę akcesoriów gwarantuje z kolei system EasyArmLift, który wspomaga ruch ramienia przy zakładaniu misy i elementów wyposażenia, zaś nad ich bezpiecznym i prawidłowym montażem czuwa automatyczna blokada, która nie uruchomi urządzenia w przypadku wykrycia choćby najmniejszej nieprawidłowości instalacji. Tak wyposażony robot o wdzięcznej nazwie Red Diamond, czeka na kulinarne wyzwania.

Pomocnicy, na których czekałaś

Nieocenionym wsparciem w przemierzaniu świata przygód kulinarnych służą także robot kompaktowy MCM42024 oraz mikser ręczny MFQ40304. Nie zajmujące wiele miejsca urządzenia sprawdzą się w każdej, nawet najmniejszej kuchni. Mali pomocnicy robota, znajdą uznanie miłośników nie tylko ciast, ale także wielbicieli surówek, placków ziemniaczanych, frytek, a nawet orzeźwiających koktajli ze świeżo skruszonym lodem. Silnik robota kompaktowego MCM42024 o mocy 800W poradzi sobie z każdym kulinarnym zadaniem, a dzięki zintegrowanej szufladzie na akcesoria, wszystkie niezbędne narzędzia będziesz miała pod ręką.

„Diamentowych kolegów po fachu” wspiera w ich zadaniach mikser ręczny MFQ40304. Główną zaletą urządzenia jest jego moc przy zachowaniu cichego trybu pracy. Jak to możliwe? W mikserze (a także innych mikserach marki Bosch z lini MFQ4) z edycji Red Diamond zastosowano silnik, który nie wymaga dodatkowych otworów wentylacyjnych w obudowie miksera, dzięki czemu urządzenie jest bardzo ciche i określa się je mianem SuperSilent. 5 – stopniowa kontrola prędkości z dodatkową funkcją TURBO oraz charakterystycznie wykończone ubijaki, działają tak sprawnie i szybko, że już po 30 sekundach białka są ubite na sztywną pianę!

Niemożliwe? Innowacyjne końcówki wyposażone w małe kuleczki dostarczają więcej powietrza do ubijanej masy. To sprawia, że ciasto jest bardziej puszyste, a objętość bitej śmietany - większa. To wszystko w jeszcze krótszym czasie! Najmniejszy, diamentowy pomocnik z edycji Red Diamond pomoże także w przygotowaniu sosów, kremów, a nawet ziemniaków puree dzięki możliwości podłączenia stopy blendera Mixxo Quatro z czterema nożami.

Kobiety kochają diamenty

Urządzenia z edycji Red Diamond wyróżnia mnóstwo pomysłowych rozwiązań, które w znaczący sposób ułatwiają codzienną pracę w kuchni. Po jej zakończeniu prawie wszystkie akcesoria możemy umyć w zmywarce, a następnie jak w przypadku robota schować w praktycznym pokrowcu, który nie zabiera dużo miejsca i może być przechowywany np. w misie urządzenia. Eleganckie, ponadczasowe wzornictwo znakomicie harmonizuje z wystrojem każdej nowoczesnej kuchni. Jeśli zaś zabraknie nam pomysłów, w jaki sposób wykorzystać olbrzymi potencjał robotów, inspirację znajdziemy na dołączonej do każdego modelu płycie CD z ekskluzywnymi przepisami.

Źródło: Bsh Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Więcej