Nowości

Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe. Style Europy - nowe deski prosto z europejskich miast

06.08.2012

Europejskie stolice były inspiracją dla wielu artystów i projektantów. Swoim pięknem urzekły także mistrzów stolarstwa, przyczyniając się do stworzenia kolekcji Style Europy.

Ogromna popularność jaką cieszy się ona obecnie, skłoniła firmę Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe do wprowadzenia do oferty czterech nowych propozycji. Amsterdam, Neapol, Helsinki i Dublin mogą od dziś leżeć u Twoich stóp.

W 2011 roku po raz pierwszy w ofercie Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe pojawiła się kolekcja Style Europy, inspirowana stylem i pięknem słynnych europejskich miast. Wówczas były to Sztokholm, Petersburg, Madryt i Windsor. Po sukcesie jaki odniosła, przyszedł czas na poszerzenie oferty i podróż do innych regionów.

Style Europy, czyli wielowarstwowe deski podłogowe

Style Europy to kolekcja pozwalająca stworzyć we wnętrzu aranżację, przywodzącą na myśl atmosferę słynnych europejskich stolic. W jednej chwili można przenieść się do ulubionych miejsc, znanych z podróży. Jednak piękno i modny design kolekcji, to nie jedyne czynniki, przyczyniające się do jej popularności. Równie istotnym elementem jest również jakość wykonania desek - ich konstrukcja i właściwości. Są to dębowe deski wielowarstwowe, które dzięki swojej unikatowej budowie, mogą być stosowane na ogrzewaniu podłogowym.

Umożliwia to zwiększona elastyczność, powstała dzięki zastosowaniu warstwy  spodniej, wykonanej ze sklejki o specjalnych parametrach. Ponadto podłoga wykonana na bazie technologii warstwowej nie rozsycha się, zapobiegając powstawaniu nieatrakcyjnych szpar. Jej trwałość gwarantuje także pokrycie desek siedmioma warstwami matowego lakieru, na którym zarysowania są mało dostrzegalne przede wszystkim dzięki szczotkowaniu.

Matowy lakier stanowi dodatkową gwarantuję ich trwałości. Zwieńczeniem licznych zalet tej kolekcji jest jednak przede wszystkim zastosowanie innowacyjnego systemu łączenia desek KLIK SYSTEM 5Gw na licencji firmy Välinge. Sekretem tej metody jest pojedyncze układanie desek wzdłuż i spinanie ich na krótkim boku za pomocą wbudowanego elastycznego pióra. Pozwala to na dużą oszczędność czasu, wynoszącą nawet 30% w porównaniu z innymi. Możliwe jest jednak również ułożenie desek w formie tzw. podłogi pływającej, jeśli nie chcemy podklejać jej do podłoża.

Odkrywając piękno Stylów Europy

Wysoka jakość oraz innowacyjna technologia stanowią doskonałą bazę kolekcji. Każda z desek, czerpiąc inspirację z klimatu i atmosfery różnych europejskich stolic, zyskała jednak własny, niepowtarzalny charakter, umożliwiający stworzenie wyjątkowej aranżacji we własnym wnętrzu. Dzięki temu w jednej chwili możemy przenieść się do ulubionego zakątka Europy. Aby znaleźć się w Amsterdamie, jako bazę naszej aranżacji, wykorzystamy dębowe deski w kolorze naturalnym z wyraźnie widocznymi słojami. Z kolei do Dublinu dostaniemy się dzięki zastosowaniu dębowych podłóg, utrzymanych w ciepłej brązowo-zielonej gamie barwnej.

Atmosferę i klimat Helsinek uzyskamy poprzez ułożenie kompozycji z desek z dębu w kolorze szarobłękitnym. Również w tym przypadku słoje są dobrze zarysowane. Natomiast do Neapolu przeniesiemy się dzięki zastosowaniu podłóg o zabarwieniu szaro-brązowym z wyraźnie zaznaczonymi słojami. Niezależnie od wyboru, deski kolekcji Style Europy, posiadając indywidualny charakter, pozwalają na stworzenie niepowtarzalnej kompozycji, przywodzącej na myśl najpiękniejsze zakątki Europy. Deski dostępne są w wymiarze 15x150 x1860 mm. Grubość warstwy wierzchniej wynosi 4 mm.

Źródło: Kopp - Podłogi Naturalnie Doskonałe

Więcej

Firma powiązana:

Kopp

Telefon 12 269 80 35
www.podlogi-kopp.pl
info@podlogi-kopp.pl

Kopp