Nowości

Rozwiązania Viega do łazienek bez barier

03.08.2012

Współczesne łazienki powinny być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z poruszaniem się. Dotyczy to przede wszystkim budynków użyteczności publicznej, szpitali, czy domów opieki, ale również hoteli lub prywatnych domów wielopokoleniowych.

Rozwiązania Viega do łazienek bez barier

Inteligentne rozwiązania pozwalają bez żadnych ograniczeń korzystać z łazienki osobom starszym lub poruszającym się na wózku. Firma Viega oferuje szeroką gamę produktów do łazienek bez barier, które spełniają wszystkie wymagane normy, a jednocześnie gwarantują łatwy montaż i estetyczny wygląd

Wygodny syfon podtynkowy

Osoba poruszająca się na wózku potrzebuje sporo miejsca, by swobodnie skorzystać z umywalki. Wysokość syfonu podtynkowego Viega można regulować w zakresie do 50 mm, co umożliwia podjechanie wózkiem do samej umywalki. Pod spodem nie ma przeszkadzającej poziomej rurki, dzięki czemu ilość wolnego miejsca znacznie się zwiększa. Wyjmowany syfon schowany jest za chromowaną lub białą płytką maskującą. Ponadto stelaż do umywalki Viega Eco Plus wyposażono w uniwersalny uchwyt do syfonu podtynkowego.

Elastyczny montaż: stelaż Viega Eco Plus

Składane poręcze i uchwyty są nieodzownymi elementami wyposażenia w łazienkach bez barier. Stelaż do miski ustępowej Viega Eco Plus umożliwia ich instalację zgodnie z wymogami normy DIN 18040. Uchwyty i poręcze montuje się z lewej lub prawej strony stelaża, na drewnianych płytach z MDF, umieszczonych na dodatkowych stelażach Viega Eco Plus. Trwa to zaledwie chwilę i zapewnia dużą elastyczność. Ponadto stelaże można nabyć osobno, co zdecydowanie ułatwia ich transport.

Odpływy liniowe na poziomie posadzki

Prysznice z odpływem umieszczonym na poziomie podłogi nie tylko doskonale wyglądają, ale ułatwiają również życie osobom starszym i niepełnosprawnym. Odpływy liniowe Advantix można szybko i precyzyjnie dopasować do wysokości posadzki. Ponadto dostarczany w zestawie, fabrycznie piaskowany kołnierz ułatwia zespolenie z uszczelnieniem warstwowym. Możliwość umieszczenia odpływu przy ścianie lub na wejściu do strefy prysznica pozwala na zachowanie w łazience jednolitego spadku. Dzięki temu nie trzeba przycinać płytek pod kątem, a podłoga o prostym układzie kafli jest przyjemna w dotyku i minimalizuje ryzyko potknięcia. Ruszt Visign ER4 pozwala na zastosowanie również płytek antypoślizgowych.

Elektryczna aktywacja procesu spłukiwania

Opcja elektrycznej aktywacji procesu spłukiwania przy pomocy płytek uruchamiających Visign for Public, Visign for Care i Visign for More sensitive znacznie ułatwia osobom niepełnosprawnym korzystanie z łazienki. Zastosowano w nich mechanikę wykorzystująca cięgna Bowdena. Przycisk uruchamiający może być zainstalowany w składanej poręczy i połączony ze sterownikiem przewodowo lub bezprzewodowo (wykorzystuje wtedy fale radiowe). Dzięki takiemu rozwiązaniu elektronicznie uruchamiamy spłukiwanie małą lub dużą ilością wody.

Po zainstalowaniu opcjonalnego adaptera spłukiwanie może być aktywowane również przy pomocy fotokomórki, a pakiet oprogramowania pozwala także na korzystanie z funkcji Hygiene+. Umożliwia ona automatyczną aktywację spłukiwania co 24, 72 lub 168 godzin przy użyciu 3, 6 lub 9 litrów wody, co gwarantuje maksymalny poziom higieny.

Źródło: Viega

Więcej