Nowości

Wszystko o kolorach - w sieci

26.07.2012

Receptury on-line to projekt firmy Bolix, służący udzielaniu dystrybutorom szczegółowych informacji na temat dostępnych kolorów. Internet zawiera nieograniczone zasoby wiedzy, którą często trzeba odpowiednio przefiltrować, by stała się wartościowa i użyteczna.

Nowa aplikacja firmy Bolix skierowana jest do dystrybutorów posiadających mieszalnik firmy, którzy chcą szybko i skutecznie poznać recepturę danego koloru. Zamieszczona na stronie producenta, w zakładce dedykowanej właśnie dystrybutorom, opiera się na prostym formularzu, którego wypełnienie prowadzi do otrzymania oczekiwanej specyfiki danej barwy.

"W kolejnych rubrykach wybiera się odpowiednią paletę barw i grupę produktową, a następnie wyrób w ramach grupy oraz konkretny kolor" – informuje Marek Zając z firmy Bolix. "W efekcie, otrzymujemy gotową recepturę, a w niej: wielkość, jednostkę i rodzaj bazy, a także pigmenty i ich ilość. Pigmenty są też opisane w dodanej do receptury legendzie."

Istnieje również możliwość skrótowego wybrania koloru poprzez mini-wyszukiwarkę receptur. Ponadto, w przypadku braku danej receptury w bazie, można zlecić jej przygotowanie. Wszystkie funkcje aplikacji dostępne są w prostej, przejrzystej formie.  Receptury on-line to kolejny etap usprawniania komunikacji między producentem a dystrybutorem, który ma skutkować dostarczeniu szerokiej, kompletnej i precyzyjnie zdefiniowanej oferty chemii budowlanej finalnemu odbiorcy.

Źródło: Bolix

Więcej