Nowości

Stacja pary TDS4545 marki Bosch – prasowanie jest przyjemnością!

26.07.2012

Wszyscy, którzy  zamienili swoje tradycyjne żelazko na stację pary, nie wyobrażają sobie już powrotu do tradycyjnego prasowania. Stacja pary marki Bosch sprawia, że prasowanie staje się przyjemną i ciekawą przygodą, nieustannie odkrywaną na nowo.

Co wyróżnia stację pary marki Bosch spośród innych tego typu urządzeń?

By odpowiedzieć na to pytanie należy pamiętać, że jeszcze do niedawna stacje pary kojarzone były z wielkim i trudnym w obsłudze sprzętem. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, marka Bosch stworzyła stację pary TDS 4545, która zachwyca ilością zalet.  To idealne urządzenie dla osób, które dużo prasują a cenią sobie swój czas i komfort pracy. 

Najważniejszą zaletą stacji pary TDS4545 jest funkcja SmartStart, dzięki której wystarczy tylko włączyć urządzenie i można rozpocząć prasowanie bez konieczności regulacji ustawień.  Urządzenie samo ustawi optymalne parametry dla prasowanych tkanin. Dzięki temu możemy bezpiecznie prasować grube tkaniny, a zaraz po nich delikatne. Istnieje jednak również  możliwość zmiany automatycznych parametrów i  wprowadzanie własnych, indywidualnych ustawień, najbardziej odpowiadających użytkownikowi.

Funkcje stacji pary TDS 4545, czyli przyjemność płynąca z prasowania

Tajemnicą  działania nowej stacji pary Bosch jest 6 – barowa wytwornica pary. To ona sprawia, że ilość stale wytwarzanej pary osiąga poziom 130 g/min., a w przypadku dodatkowego wyrzutu – nawet 250 g/min.! Wydobywająca się pod ciśnieniem para idealnie zmiękcza i rozprostowuje włókna tkanin, dzięki czemu bez większego wysiłku uzyskamy idealny efekt prasowania. Również odkamienianie stacji pary jeszcze nigdy nie było tak proste! Funkcja Calc’n’Clean Advanced ze specjalnym kolektorem,  ułatwia proces odkamieniania  stacji pary. Jej zastosowanie ogranicza się do zaledwie trzech czynności: wyjęcia filtra, przepłukania go pod bieżącą wodą i ponownego umieszczenia  w zbiorniku.

Nie bez znaczenia pozostaje także system SecureLock. Specjalna blokada,  spaja żelazko i zbiornik w całość, dzięki czemu przeniesiemy urządzenie… jedną ręką. Bosch zadbał również o nasze bezpieczeństwo. Wbudowany system Secure Auto Shut Off wyłączy urządzenie w przypadku pozostawienia żelazka w bezruchu po 30 s w pozycji poziomej lub po 8 minutach w pozycji pionowej.

Stacja pary vs tradycyjne żelazko

 • Stacje pary w porównaniu do tradycyjnych żelazek odznaczają się trzykrotnie większym wyrzutem pary; dzięki temu znacząco skraca się czas prasowania.

 • Stacja pary umożliwia odświeżanie ubrań w pionie, czy wygładzenie zagnieceń na zawieszonych już zasłonach.

 • Wydobywająca się pod ciśnieniem para znacznie lepiej zmiękcza i rozprostowuje włókna tkanin, a przez to szybciej i łatwiej uzyskuje się efekt wyprasowanych ubrań.

 • Dzięki osobnej wytwornicy pary, stopa żelazka w stacji pary nie nagrzewa się do wysokiej temperatury, chroniąc ubrania przed uszkodzeniami; to sprawia, że zachowują swój kolor i jakość jeszcze na długo po ich zakupie. 

 • Stacja pary jest równie prosta w obsłudze i konserwacji, co tradycyjne żelazko

Podstawowe dane techniczne:

 • Moc: 2400 W
 • Kolor: biały/antracytowy
 • Długość przewodu, doprowadzającego parę: 2 m
 • Ciśnienie pompy: 6 bar
 • Automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa Secure Auto Shut Off
 • Cena: 999 zł

Źródło: Bsh Sprzęt Gospodarstwa Domowego

Więcej