Nowości

Kaldewei Asymmetric Duo – wanna na medal

16.07.2012

Do imponującego zbioru ponad 70 nagród, które zebrała firma Kaldewei za produkty łazienkowe wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm dołączyły właśnie dwa kolejne wyróżnienia –  red dot design award oraz universal design award przyznane wannie Kaldewei  Asymmetric Duo.

Firma KALDEWEI pozycjonuje się na rynku urządzeń wyposażenia łazienek jako pionier i ikona stylu. Nic dziwnego zatem, że od wielu lat za swoje nowe pomysły zbiera nagrody w największych, międzynarodowych konkursach. Ostatnio prawdziwym rekordzistą stała się wanna Kaldewei  Asymmetric Duo, która swoim wzornictwem nawiązuje do asymetrycznych trendów w świecie mody.

Uzyskała już międzynarodowe nagrody  IF product design award i Interior Innovation Award, a teraz do  kolekcji wyróżnień dołączyły nowe: red dot design award oraz universal design award. Nagroda red dot design award została przyznana w kategorii produkt design 2012. 

Międzynarodowe grono ekspertów doceniło nie tylko innowacyjną formę oraz wzorową funkcjonalność wanny  Kaldewei  Asymmetric Duo, ale także naturalną paletę kolorów z kolekcji Coordinated Colours – wyróżniono  wersję wanny w kolorze czarnym lava matowym. Nowe barwy produktów marki Kaldewei są odpowiedzią na zmianę sposobu korzystania z łazienki, jaka zaszła w ostatnim czasie. Stała się ona miejscem wyciszenia, oazą dobrego samopoczucia i relaksu.

W związku z tym coraz więcej w łazienkach naturalnych, delikatnych dla oka, wyciszających barw, a coraz mniej błyszczących i jaskrawych kolorów. Doceniona przez ekspertów nagrody red dot award paleta matowych kolorów w barwach natury jest reakcją firmy Kaldewei na ten nowy trend.
W przypadku nagrody universal design award uznanie zyskały wysiłki firmy Kaldewei w przystosowaniu produktów do potrzeb dzieci, osób starszych oraz niepełnosprawnych.

Obie nagrody są dobitnym potwierdzeniem filozofii działania marki Kaldewei wedle której wyrafinowane, nowoczesne wzornictwo może iść w parze z doskonałą funkcjonalnością, walorami ekologicznymi oraz społeczną odpowiedzialnością. Red dot design award jest jednym z największych i najbardziej renomowanych konkursów w zakresie wzornictwa na świecie. W 2012 roku w rywalizacji wzięło udział ponad 14.000 produktów z ponad 70 krajów. W  zakresie wzornictwa zgłoszono  łącznie 4.515 propozycji, z których wyróżniono najlepsze.

Źródło: Kaldewei

Więcej