Nowości

KONBET opatentował szalunkową kształtkę narożnikową

11.07.2012

Urząd Patentowy RP udzielił ochrony własności przemysłowej firmie KONBET na wzór przemysłowy kształtki budowlanej narożnika wieńca stropowego. Tym sposobem lider systemów stropowych otrzymał wyłączne prawo do korzystania ze swojego wynalazku.

Przedmiotem wzoru użytkowego jest kształtka budowlana narożnika wieńca stropowego o przekroju poprzecznym w kształcie litery „L”, opisana wzorem 62190.

Narożnikowe pustaki szalunkowe wieńcowe to innowacyjny produkt na polskim rynku. Dotychczas przy wykonywaniu szalunku wieńca niezbędne było odpowiednie dopasowanie, cięcie i ułożenie dwóch osobnych kształtek prostych w narożniku budowli lub trudne szalowanie z użyciem drewna.

- Opracowany przez firmę KONBET  wzór gotowego pustaka kształtki wieńcowej narożnej zewnętrznej pozwoli znacznie skrócić czas budowy – zauważa Łukasz Haremza specjalista ds. techniczno – handlowych z firmy KONBET.  – Wyeliminowane zostanie pracochłonne wykonanie narożnika tradycyjnymi metodami z użyciem drewna szalunkowego i docinania prostych pustaków.

Użycie gotowego elementu powoduje także zwiększenie bezpieczeństwa na budowie oraz  bezpośrednio wpływa na polepszenie estetyki narożnika wieńca stropowego.  Użycie opatentowanej kształtki firmy KONBET przyczynia się również do redukcji czasu pracy i ostatecznych kosztów wykonania obiektu.

Nie jest to jedyne osiągnięcie firmy KONBET, która opatentowała także kształtkę wieńcową TERMOBET. Dzięki innowacyjnemu połączeniu  styropianu i betonu bezpośrednio izoluje wieniec i poprawia jego termoizolacyjność aż o 441, 43%. TERMOBET obniża straty ciepła w wieńcu do minimum.

Źródło: KONBET

Więcej

Firma powiązana:

Konbet Poznań

Telefon 61 877 25 81, 516 058 014
www.konbet.pl, www.stropsmart.pl
poznan@konbet.pl

Konbet Poznań