Nowości

Paroc wprowadza nowe izolacje morskie Light Marine

17.11.2017

Paroc, jeden z czołowych europejskich producentów izolacji technicznych, wprowadza na pokład nową ofertę dla przemysłu stoczniowego. Produkty z serii Light Marine to lekkie i niepalne wyroby izolacyjne, które dają nowe możliwości w projektowaniu ognioodpornych przegród.

Pierwszymi rozwiązaniami w ramach najnowszej oferty Paroc są produkty z wełny mineralnej do ochrony przeciwpożarowej stalowych konstrukcji pokładów i grodzi klasy A. Płyty PAROC Marine Navis Slab 60 to mniejsza waga przy zachowaniu tych samych, doskonałych parametrów ogniochronności charakterystycznych dla wyrobów z wełny kamiennej. Płyty odznaczają się ponadto bardzo dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi i akustycznymi.

Do tej pory, do głównych atutów izolacji morskich Paroc zaliczyć można było bezpieczeństwo ogniowe, niepalność, właściwości termiczne i akustyczne, łatwy i intuicyjny montaż oraz szeroki wybór pokryć oferujących zróżnicowane właściwości i sposób wykończenia. Produkty z serii Light Marine łączyć będą wszystkie te cechy, dodając do tego znacznie mniejszą wagę rozwiązań przeciwpożarowych.

Dobór grubości płyt PAROC Marine Navis Slab 60 dla konstrukcji stalowych w klasie A:

Dobór grubości płyt PAROC Marine Navis Slab 60 dla konstrukcji stalowych w klasie A

Przemysł stoczniowy posiada bardzo wysokie wymagania dotyczące bezpieczeństwa i komfortu na pokładach statków. Produkty i konstrukcje stosowane na statkach muszą być przetestowane pod kątem ochrony przeciwogniowej i zatwierdzone zgodnie z przepisami Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO).

Wyroby izolacyjne Paroc Marine i Offshore spełniają standardy w kontekście ochrony pożarowej konstrukcji, termoizolacji i akustyki. Niepalność wszystkich izolacji morskich Paroc została potwierdzona zgodnie z normą IMO 2010 FTP Code.

źródło i zdjęcia: Paroc

Paroc wprowadza nowe izolacje morskie Light Marine

Firma powiązana:

Paroc

Telefon 61 468 21 90
www.paroc.pl
paroc.polska@paroc.com

Paroc
Zobacz produkty: