Nowości

Efektowne połączenie – okno ALU- EFFECT firmy POL-SKONE

05.07.2012

Z myślą o osobach ceniących trwały i nowoczesny charakter aluminium na równi z pięknem naturalnych surowców firma POL-SKONE zaprojektowała drewniano-aluminiowe okna ALU-EFFECT.

Drewniana stolarka otworowa w okładzinie aluminiowej stanowi idealną propozycję dla architektury łączącej unikatowe piękno natury z zaletami nowoczesnych materiałów. Model ALU–EFFECT firmy POL-SKONE to kombinacja doskonałych parametrów termoizolacyjnych drewna z trwałością i estetyką aluminium.

Drewno pod ochronną tarczą

Aluminium to drugi pod względem częstotliwości zastosowania metal, który stale zyskuje na popularności jako materiał wykorzystywany w nowoczesnym budownictwie. Ze względu na właściwości takie jak: odporność na utlenianie, działanie wody, związków azotowych i wielu kwasów organicznych świetnie sprawdza się jako okładzina drewnianej stolarki okiennej. 

Dzięki jej zastosowaniu drewniana rama chroniona jest w pełni przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych, co znacznie przedłuża wytrzymałość okna. Aluminiowa nakładka pokryta jest metodą malowania proszkowego jednym z kolorów z palety RAL. Umożliwia to harmonijne dopasowanie do pozostałych elementów elewacji. Okładzina aluminiowa podkreśla nowoczesny charakter okna wpisując się w minimalistyczną estetykę nowoczesnego budownictwa.

Klimatyczne wnętrze

Pomimo nowoczesnego wyglądu na zewnątrz okna drewniano - aluminiowe ALU–EFFECT firmy POL-SKONE zapewniają przytulny, ciepły klimat wnętrz i doskonale komponują się z drewnianymi elementami wyposażenia pomieszczeń. Możliwość malowania drewnianej ramy okna farbami kryjącymi (system trzypowłokowy) pozwala dobrać kolor pasujący do wystroju wnętrz.

Dla zwolenników naturalnej barwy drewna doskonałym rozwiązaniem będzie pokrycie ramy jednym z 16 dostępnych  odcieni lakieru transparentnego (system czteropowłokowy). W urządzonych w klasycznym stylu wnętrzach świetnie będzie się prezentować stolarka ze szprosami. Na specjalne zamówienie okno ALU-EFFECT może być wyposażona w szpros konstrukcyjny (64mm), wiedeński (naklejany) lub międzyszybowy aluminiowy (8, 18, 26, 45 mm).

Stabilnie i bezpiecznie

Jednoramowa konstrukcja wykonana jest z wysokiej jakości klejonki z drewna sosnowego, dębowego lub meranti. Zastosowany materiał zapewnia wysoką wytrzymałość i stabilność wymiarową. Grubość skrzydła wynosi 75 mm. Okno zostało wyposażone w pakiet szybowy z niskoemisyjną, miękkopowłokową szybą o współczynniku przenikalności cieplnej U=1,0 W/m2K wg EN 674. Na specjalne zamówienie możliwe jest wykonanie szklenia ze szkła laminowanego, antywłamaniowego (P2, P4), dźwiękochłonnego, ornamentowego, hartowanego barwionego w masie – Antisol lub z efektem „odbicia lustrzanego” Stopsol. 

Okno ALU–EFFECT firmy POL-SKONE w standardzie wyposażone jest w zabezpieczenie antywyważeniowe, blokadę błędnego położenia klamki, okucia obwiedniowe Roto NT z funkcją mikrowentylacji. Opcjonalnie może posiadać okucia antywłamaniowe, ogranicznik otwarcia sterowany klamką oraz klamkę dwustronną z wkładką na klucz. Wyposażenie dodatkowe mogą również stanowić: nawiewnik higrosterowany, nawietrzak Renson, nawierzchniowe otwieracze okien, magnetyczny czujnik otwierania okien MVS.

Producent: POL-SKONE Sp. z o.o.

Cena: Okno ALU-EFFECT o wymiarach 1230 x 1480 mm, rozwierane: 1290 zł + 23% VAT

Źródło: POL-SKONE

Więcej