Nowości

Nowe jednostki kasetonowe 90x90 dla systemów komercyjnych Panasonic

20.10.2017

Panasonic zmodernizował wewnętrzne jednostki kasetonowe 90x90 cm dedykowane systemom PACi i ECOi. Nowe modele z serii U2 zostały wyposażone w bardziej wydajny i cichy wentylator, system oczyszczania powietrza Nanoe oraz czujniki Econavi. Zapewniają dzięki temu większy komfort użytkownikom i o 15 proc. wyższe współczynniki efektywności energetycznej SEER i SCOP.

O wysokiej efektywności jednostek kasetonowych Panasonic 90x90 świadczą wskaźniki sezonowej sprawności energetycznej SCOP i SEER - wyższe o 15 proc. w porównaniu do poprzedniej generacji. Przykładowo model o mocy 10 kW serii split PACi posiada klasę energetyczną A++/A++ ze współczynnikiem SEER równym 7,60 i SCOP na poziomie 4,80.

Panasonic zmodernizował wewnętrzne jednostki kasetonowe 90x90 cm dedykowane systemom PACi i ECOiLinia U2 została wyposażona w inteligentną technologię czujników Econavi, która pozwala ograniczyć straty energii, zapewniając maksymalny komfort użytkownikom. System obejmuje trzy czujniki - ruchu, temperatury podłogi i wilgotności. Dwa pierwsze sprawdzają, czy w pomieszczeniu przebywają osoby i czy są one w ruchu. System może np. zatrzymać pracę jednostki lub przestawić ją na inną, uprzednio zadaną temperaturę, gdy wykryje brak osób w pomieszczeniu. Z kolei, gdy czujniki wskazują na obecność i aktywność osób, jednostka obniża temperaturę chłodzenia, by zapewnić komfortową temperaturę. Czujnik temperatury podłogi ma zasięg pozwalający na korzystanie z tej funkcji w pomieszczeniach o maksymalnej wysokości sufitu do 5 m. Oprócz tego system oferuje nowy czujnik, który monitoruje i kontroluje poziom wilgotności powietrza. Ma on na celu zapobieganie zarówno zbytniemu wysuszeniu powietrza, jak i nadmiernej wilgotności.

Aby zapewnić użytkownikom czyste i zdrowe powietrze, jednostki kasetonowe U2 zostały wyposażone w nowy system Nanoe. Może on pracować jednocześnie lub niezależnie od ogrzewania/chłodzenia. Hamuje namnażanie się wirusów i bakterii oraz usuwa nieprzyjemne zapachy, np. dymu papierosowego.

Również konstrukcja nowych jednostek kasetonowych została zmodernizowana. Urządzenie zyskały nowoczesną, płaską obudowę, która idealnie wpisuje się w każdą przestrzeń. Ponadto modele wyróżnia bardzo cicha praca – na poziomie 28 dB(A). Dzięki temu urządzenia idealnie sprawdzają się w biurach, hotelach i obiektach handlowych.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

źródło i zdjęcia: Panasonic

Firma powiązana:

Panasonic

Telefon 801 003 532, 22 338 11 00
www.aircon.panasonic.pl

Panasonic