Nowości

Knauf - system ścian szkieletowych Piano

31.08.2009

Niezależnie od rodzaju budownictwa i miejsca zamieszkania, marzymy przede wszystkim o spokojnym i cichym miejscu, w którym wypoczynku nie będzie zakłócać głośna muzyka, kłótnie sąsiadów, odgłosy zrzucanych do komory zsypowej szklanych butelek czy trzaskające drzwi. To wszystko może wyprowadzić z równowagi nawet najbardziej spokojną osobę. A przecież cisza i spokój, których możemy zaznać we własnym domu jest podstawową gwarancją komfortowego życia.

Firma Knauf proponuje inwestorom i architektom szereg różnych rozwiązań pozwalających uzyskać komfortową izolacyjność akustyczną. Najnowszym i najbardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest system ścian szkieletowych Piano.

Najsłabiej izolującym dźwięki elementem zwykłych ścianek działowych są profile stalowe, ponieważ przenoszą one fale akustyczne z jednej strony przegrody na drugą.

W systemie ścian szkieletowych Piano problem ten został wyeliminowany poprzez zastosowanie specjalnych profili MW o sprężystej konstrukcji, znacznie ograniczającej przenoszenie drgań z jednej strony na drugą. Redukcja przenoszenia hałasu w porównaniu ze standardowymi profilami CW wynosi od 2 do 3 dB, co bezpośrednio przekłada się na poczucie komfortu oraz ciszę.

W skład systemu Piano wchodzi również płyta gipsowo-kartonowa. Płyta ma zwiększoną elastyczność, przez co posiada lepsze parametry izolacyjności akustycznej. Kompleksowe i prawidłowe zastosowanie systemu ścian szkieletowych Piano chroni przed przenikaniem niepożądanych dźwięków i odgłosów, a nam zapewnia ciszę i dobry wypoczynek we własnych czterech ścianach.

Firma powiązana:

Knauf Sp. z o.o.

Telefon 22 369 51 00
www.knauf.pl, www.knaufmag.pl
biuro@knauf.pl

Knauf Sp. z o.o.