Nowości

Cicha przepompownia Aqualift F Compact w ofercie firmy KESSEL

21.06.2012

Firma KESSEL – specjalista w dziedzinie odprowadzania ścieków – wprowadziła na rynek nową przepompownię do ścieków zawierających fekalia Aqualift F Compact, przeznaczoną do stosowania w budynkach mieszkalnych.

Przepompownia Aqualift F Compact zastępuje dotychczasowe urządzenie – Aqualift F Unterflur. Zwiększona do 20 litrów pojemność retencyjna zbiornika pozwoliła zredukować ilość cykli załączania pompy. Oznacza to, że pompa zachowując swoją wydajność załącza się rzadziej. Urządzenie pracuje cicho, dzięki czemu zapewniony jest niezakłócony komfort przebywania w mieszkaniu.

Idealna do zabudowy w płycie podłogowej

Przepompownia Aqualift F Compact dostępna jest w dwóch wersjach: do zabudowy w podłodze oraz do swobodnego ustawienia. Wersja podpodłogowa wyposażona jest w pokrywę do wklejenia płytek, która czyni przepompownię praktycznie niewidoczną. Zintegrowany w pokrywie wpust przyjmuje wodę z powierzchni. Również w sytuacji pęknięcia rury lub zalania pompa w sposób ciągły odprowadza wodę powyżej poziomu zalewania i utrzymuje pomieszczenia piwniczne w stanie suchym. Płynne dopasowanie do żądanej głębokości zabudowy możliwe jest dzięki teleskopowej nasadzie – w razie potrzeby można zastosować przedłużkę. Nasadę można również obracać i nachylać pod kątem do 5°.

Konserwacja bez narzędzi

W celu dokonania inspekcji lub konserwacji pompa może zostać wyjęta bez użycia narzędzi. Po wyjęciu pompy klapa zwrotna zapobiega cofaniu się ścieków z przewodu tłocznego. Zoptymalizowany układ hydrauliczny w urządzeniu Aqualift F Compact redukuje ilość odkładających się osadów i przyczynia się do bezawaryjnej pracy. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia gotowe do podłączenia urządzenie sterownicze z funkcją samodiagnozy SDS i podtrzymywaniem bateryjnym. Sterownik nadzoruje w sposób ciągły wszystkie funkcje elektryczne urządzenia i prowadzi elektroniczną książkę eksploatacji.

Źródło: Kessel

Więcej

Firma powiązana:

Kessel

Telefon 71 774 67 60, 71 774 67 62
www.kessel.pl
kessel@kessel.pl

Kessel