Nowości

Nowa generacja produktów od AFRISO - zawory mieszające ARV ProClick i siłowniki ARM ProClick

11.09.2017

Projektując nową generację obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick i siłowników elektrycznych ARM ProClick kierowaliśmy się podobną filozofią, jak w przypadku zmiany generacji termostatycznych zaworów mieszających ATM AFRISO w 2016 roku.

Postawiliśmy sobie za cel w jak największym stopniu odpowiedzieć na pojawiające się sugestie naszych klientów. Tworząc nową wersję skupiliśmy się na rozwiązaniu problemów z działaniem oraz montażem jakie napotykają ich użytkownicy i instalatorzy. Do wyróżników poprzedniej generacji dołożyliśmy kolejne przewagi, o których poniżej.

Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami, bo po raz kolejny dla Was -  zmieniliśmy na lepsze!

INNOWACYJNY System ProClick!

Dzięki systemowi ProClick montaż siłownika elektrycznego ARM ProClick na obrotowym zaworze mieszającym ARV ProClick sprowadza się do dwóch prostych kroków – zdjęcia pokrętła z zaworu i nałożenia na niego siłownika. Bez żadnych dodatkowych elementów i użycia narzędzi. Tak po prostu!

Pokrętło i niebieski pierścień ograniczający, zamontowane są na zaworze na zatrzask. Pod pokrętłem zawsze znajduje się przykręcony adapter do siłowników elektrycznych ARM ProClick. Montaż siłownika odbywa się poprzez nasunięcie go na zawór z adapterem w dogodnej dla użytkownika pozycji. Aby zsunąć siłownik z zaworu wystarczy tylko nacisnąć i przytrzymać przycisk zwalniający mechanizm blokujący.

 

Odświeżony design

Dla wygodniejszej obsługi ręcznej, pokrętła w obrotowych zaworach mieszających ARV ProClick oraz siłownikach elektrycznych ARM ProClick są większe w stosunku do poprzedniej generacji.
Posiadają również obrotową skalę numeryczną, która montowana jest na zatrzask. Takie rozwiązanie prowadzi nas do największej przewagi nowej generacji zaworów mieszających i siłowników - systemu ProClick!

Obrotowe zawory mieszające ARV ProClick

Konstrukcja wewnętrzna 3-drogowych obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick została ulepszona, aby zyskać mniejszy przeciek wewnętrzny.Konstrukcja wewnętrzna 3-drogowych obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick została ulepszona, aby zyskać mniejszy przeciek wewnętrzny. Ma to szczególnie duże znaczenie, kiedy wykorzystujemy zawór w funkcji przełączania dwóch strumieni przepływu. Korpusy obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick są mniejsze w stosunku do poprzedniej generacji.

Dzięki temu zajmują mniej miejsca w instalacji. Zawory zyskały też nowe powierzchnie do złapania kluczem hydraulicznym, w formie ośmiokąta, co zdecydowanie ułatwia montaż w każdej możliwej pozycji. Dodatkowo gamę zaworów 3 drogowych poszerzyliśmy o rozmiar DN 15, a zawory 4-drogowe o DN 20. Dzięki temu w ofercie AFRISO znalazły się rozwiązania do większej ilości zastosowań.

Siłowniki elektryczne ARM ProClick

Doskonałe elementy wewnętrzne siłownika ARM ProClick pozostały na najwyższym poziomie. Dużo zmieniło się jednak z zewnątrz. Siłowniki elektryczne ARM ProClick zyskały nowy przełącznik trybu pracy w formie przycisku. Wystarczy wcisnąć, żeby swobodnie operować siłownikiem ręcznie, poprzez pokrętło. Ponowne wciśnięcie przywraca siłownik do pracy automatycznej. Odpinana wtyczka z przewodem elektrycznym, podobnie jak w pompach obiegowych, umożliwia montaż siłownika elektrycznego ARM bez przeszkadzającego kabla. Można go wygodnie podłączyć do sterownika i podpiąć w dowolnym momencie przed uruchomieniem instalacji. Nowe, większe diody ułatwią diagnostykę w ciemnych kotłowniach.

Więcej informacji na temat obrotowych zaworów mieszających ARV ProClick i siłowników elektrycznych ARM ProClick AFRISO znajduje się na stronie www.proclick.afriso.pl

źródło i zdjęcia: AFRISO

Firma powiązana:

AFRISO

Telefon (32) 330-33-55
www.afriso.pl

AFRISO