Nowości

Novet: nowoczesny i praktyczny system Push & Go zastępujący tradycyjny kantrygiel

21.08.2017

Korzystanie z tradycyjnego kantrygla bywa uciążliwe, zwłaszcza jeśli w danym miejscu niezbędne jest częste otwieranie obu skrzydeł drzwiowych. Wówczas warto rozważyć zastosowanie systemu Push & Go, który umożliwia otwarcie biernego skrzydła drzwi dwuskrzydłowych poprzez naciśnięcie przycisku.

Magnetyczny mechanizm wykorzystany w systemie Push & Go wyklucza konieczność schylania się w celu manualnego odblokowania kantrygla, co bywa uciążliwe i może zajmować sporo czasu. W celu otwarcia skrzydła biernego wystarczy jedynie nacisnąć przycisk. Z kolei każde zamknięcie drzwi powoduje ich automatyczne zaryglowanie.

Budowa systemu Push & Go

Funkcjonalność systemu Push & Go sprawia, że stanowi on doskonałe rozwiązanie w wielu obiektach użyteczności publicznej, zwłaszcza w takich miejscach jak przychodnie, domy opieki, szpitale czy sanatoria, z których często korzystają osoby starsze, schorowane i niepełnosprawne. Ponadto system Push & Go idealnie sprawdza się w takich obiektach jak hotele, restauracje, banki, urzędy czy magazyny. Może być także stosowany w budownictwie mieszkaniowym, na przykład w budynkach wielorodzinnych.

Rozwiązanie Push & Go dedykowane jest do zastosowania w wysokich drzwiach drewnianych. Maksymalna odległość przycisku uruchamiającego od magnetycznego zatrzasku, pełniącego funkcję kantrygla wynosi trzy metry.   

źródło i zdjęcia: Novet

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet