Nowości

Mebel-Rust: Kuchnia jak sukienka

11.06.2012

Kuchnia to miejsce, które można porównać do pięknej sukienki, możemy w niej zgrabnie i oszałamiająco wyglądać, ale kiedy jest niewygodna lub się gniecie niechętnie ją zakładamy. I tak jest właśnie w kuchni, w której lubimy czuć się swobodnie i komfortowo.

Dzieje się tak wówczas kiedy zastosujemy w niej optymalną ilość ergonomicznych i funkcjonalnych rozwiązań. Warto o tym pomyśleć jeszcze na etapie projektowania kuchni, ponieważ później może okazać się to niemożliwe.

I tak bardzo chętnie wybieranym rozwiązaniem przez klientów jest wypełnienie szafek narożnych t.j kosze Lemans, Magic-Corner lub innowacyjne rozwiązanie naroża REVO 90 stopni gdzie front, który składa się do środka, obraca się wraz z półkami. Stosując tego typu rozwiązania unikniemy przysłowiowego ”nurkowania w szafce”.

Szuflady - uniwersalne schowki

Znanym zapewne naszym klientom i stosowane coraz częściej w całej kuchni są oczywiście szuflady z dobrze przemyślaną i zaplanowaną przestrzenią na produkty spożywcze, naczynia, sztućce itp. Lekko się wysuwają odkrywając przed nami swoją zawartość i wystarczy tylko lekkie popchnięcie a natychmiast wracają bardzo płynnie i cicho na swoje miejsce.

Wyciągi podblatowe

Jako uzupełnienie wyposażenia dolnych szafek, dobrze sprawdzą się wyciągi podblatowe, dzięki różnym szerokościom dają możliwość wykorzystania nawet niewielkich przestrzeni. Tutaj dobrze sprawdzają się wąskie carga na blachy, deski, wysokie butelki i często przerzucane ściereczki można tutaj ukryć przed okiem surowej teściowej.

Carga - nowoczesne rozwiązania w kuchni

Kiedy mówimy o cargach nie sposób tutaj nie wspomnieć o zapasach, które są przechowywane w każdej kuchni. Sztuką jest ich umiejętne i funkcjonalne rozmieszczenie.

Do tego projektanci wykorzystują wyjątkowe pomysły; wysokich szafek obrotowych, szuflad wewnętrznych, nowoczesnych szafek kuchennych, które otwiera system TOUCH -CONTROL po lekkim puknięciu frontu, czy też tandemów, których zadaniem jest zapewnienie optymalnej widoczności i idealnego dostępu do zawartości.

Szafki górne, funkcjonalne i bezpieczne

Wydawałoby by się, iż w szafkach górnych niewiele można zrobić, aby poprawić komfort pracy, ale to już tylko mit, ponieważ systemy otwierania klap najlepszego producenta na świecie jakim jest Blum, podnoszą nie tylko komfort pracy ale dają również bezpieczeństwo.

Mechanizm ten wyposażony jest w system cichego domyku, funkcja ta zatrzymuje front na wybranej przez użytkownika wysokości, co zapewnia wygodny dostęp do uchwytu i mamy pewność, iż front bez naszej zgody nie opadnie na naszą głowę.

Szafki i szuflady z elektrycznym napędem

Dla miłośników gadżetów w kuchni dodatkowym super rozwiązaniem, będzie elektryczny system otwierania zarówno szuflad, jaki i szafek górnych, które to przy mokrych czy brudnych rękach, pozwalają otworzyć szafki za jednym dotknięciem.

Strefa odpadów

A ponieważ o kuchni można mówić tak dużo jak o sukienkach, zakończę ostatnią propozycją dobrze zagospodarowanej przestrzeni pod zlewozmywakiem, gdzie z oczywistych powodów robimy szybko i skutecznie bałagan.

Nawet gdy sortowanie odpadów nie jest u nas stosowane, warto zastosować sortownik z kilkoma podziałami, które zdołają pomieścić oprócz codziennych odpadów, szufelkę, szczotkę, gromadzone reklamówki i zrywki, worki na śmieci, środki czystości, jeśli nie znajdą one już miejsca w innych zakamarkach naszej nie tylko pięknej, ale też komfortowej i funkcjonalnej kuchni.

Źródło: Mebel-Rust

Więcej

Firma powiązana:

Mebel Rust

Telefon 34 353 74 85
www.rust.pl
sekretariat@rust.pl

Mebel Rust