Nowości

Szwajcarskie uszczelki opadające firmy Planet dostępne w Novet

19.06.2017

Do oferty Novet dołączyły uszczelki opadające renomowanej szwajcarskiej firmy Planet. Dzięki ich zastosowaniu można skutecznie zapobiec przenikaniu do wnętrza budynków oraz pomieszczeń dymu, ognia, powietrza, światła, pyłu, kurzu oraz wody. Ponadto zamontowanie wybranych modeli uszczelek wpływa korzystnie na izolację termiczną oraz akustyczną danego budynku.

Uszczelki opadające do wszystkich rodzajów drzwi

Obecnie w firmie Novet można zaopatrzyć się w uszczelki opadające do drzwi drewnianych, metalowych, profilowych (z PCV) oraz szklanych. W zależności od potrzeb i preferencji, do wyboru są modele uszczelek do drzwi jednoskrzydłowych, dwuskrzydłowych, przesuwnych, piwotowych, wahadłowych, łamanych i łukowych. Ponadto w ofercie Novet znajdują się uszczelki do drzwi ewakuacyjnych, dymoszczelnych, przeciwpożarowych, rentgenowskich, a także obiektów i pomieszczeń z rekuperacją oraz śluz.

Jakość potwierdzona badaniami

Oferowane przez Novet uszczelki opadające są skrupulatnie badane i posiadają certyfikaty znanych niemieckich instytutów badawczych IFT (Institut für Fenstertechnik) Rosenheim oraz MPA NRW Dortmund. Dodatkowo szwajcarska firma Planet posiada własne laboratorium akustyczne, w którym przeprowadza testy wybranych modeli uszczelek.

Uszczelki o grubości 8 mm

Jedną z najciekawszych propozycji Novet jest uszczelka US o grubości jedynie 8 mm, którą można zamontować zarówno w wąskich drzwiach przylgowych, jak i bezprzylgowych oraz obok kantrygla w skrzydle biernym drzwi dwuskrzydłowych. Kolejną zaletą uszczelki jest jej cicha praca. Ponadto model US zapewnia izolację akustyczną 48 dB. Można zamontować go w drzwiach wykonanych z drewna, metalu lub z PCV. Standardowa wersja uszczelki przeznaczona jest do równych podłóg. Na osobne zamówienie można także otrzymać wariant odpowiedni do montażu na nierównym podłożu.

Uszczelka Planet US

W przypadku drzwi metalowych możliwe jest takze zastosowanie modelu uszczelki TW, która zapewnia izolację akustyczną 49 dB.

Uszczelki do domów energooszczędnych, śluz oraz obiektów i pomieszczeń z rekuperacją

Grupa uszczelek Planet MinE zapewnia barierę zabezpieczającą przed przedostawaniem się światła, ognia oraz dźwięku, a jednocześnie zapewnia cyrkulację powietrza. Dzięki temu stanowi idealne rozwiązanie w budynkach pasywnych, domach energooszczędnych, obiektach i pomieszczeniach posiadających systemy wentylacji, obiektach z rekuperacją oraz śluzach.

Uszczelka Planet MinE

Uszczelka zapewniająca ochronę przed zacinającym deszczem

W ofercie Novet dostępna jest także uszczelka Planet X3, której mechanizm opadania gwarantuje zabezpieczenie przed zacinającym deszczem. Ponadto zapewnia izolację akustyczną 48 dB. Taka uszczelka może zostać zamontowana w drzwiach bezprogowych.

Uszczelka Planet X3

Uszczelki akustyczne

W przypadku konieczności zapewnienia izolacji akustycznej powyżej 50 dB, należy wybrać jeden z czterech modeli uszczelek HS-plus, FT-plus, MF-plus lub RO-plus. Gwarantują one izolację akustyczną na poziomie 54 / 55 dB, co potwierdza certyfikat ift Rosenheim. Można zainstalować je w drzwiach dymoszczelnych lub przeciwpożarowych. Uszczelki HS-plus i FT-plus dedykowane są do drzwi drewnianych, a modele MF-plus i RO-plus do drzwi metalowych.

Uszczelki akustyczne

Uszczelki do drzwi ze szkła

Planet KG to seria uszczelek dedykowanych do zastosowania w drzwiach całoszklanych o grubości 8 / 10 / 12 mm lub ponad 12 mm (Planet KG-U). Co niezwykle istotne ich montaż nie wymaga nawiercania tafli szklanej.

Uszczelki do drzwi ze szkła

Uszczelki do drzwi o specjalnym przeznaczeniu

W Novet można zaopatrzyć się również w uszczelki dedykowane do zastosowania w drzwiach o specjalnym przeznaczeniu. Model Planet RH zapewnia izolację akustyczną do 44 dB i jest odpowiedni do montażu w miejscach, gdzie występuje nierówna podłoga. Z kolei uszczelka Planet SL posiada prowadzenie podłogowe i może być montowana w drzwiach przesuwnych, a uszczelka Planet BL posiada ołowianą wkładkę i stanowi idealne rozwiązanie w drzwiach rentgenowskich. Interesującym przykładem jest także uszczelka Planet GH, która opada aż do 42 mm.

Uszczelki specjalne

źródło i zdjęcia: Novet

Firma powiązana:

Novet

Telefon 42 214 29 33, 34
www.novet.eu
bok@novet.eu

Novet