Nowości

Elektrozawór sterowany bateryjnie firmy Eaton

27.05.2012

Oferta bezprzewodowego systemu sterowania domem xComfort firmy Eaton rozszerzyła się o nowy produkt. Jest nim elektrozawór zasilany bateryjnie, który eliminuje potrzebę doprowadzania do grzejników przewodów zasilających 230V.

Zasada montażu jest bardzo prosta - wystarczy odkręcić zwykły zawór i w jego miejsce przykręcić nowy - sterowany bateryjnie elektrozawór - bez wykonywania żadnych czynności ingerujących w ściany. Istotną zaletą zastosowania tego produktu jest funkcja działania autonomicznego za pośrednictwem wbudowanych programów tygodniowych, czujnika temperatury oraz napędu sterującego przepływem cieczy. Dla użytkownika oznacza to koniec potrzeby ręcznego regulowania zaworu za każdym razem, gdy temperatura w pomieszczeniu okaże się być nieodpowiednia (np. zbyt wysoka w sypialni wieczorem czy zbyt niska w salonie w godzinach popołudniowych).

Elektrozawór kontroluje automatycznie temperaturę i dostosowuje ją do potrzeb użytkownika. Czytelny wyświetlacz LCD oraz pokrętło zapewniają intuicyjne i proste sterowanie. Dodatkowa funkcja Child-Proof Lock będzie chronić przed zmianą nastaw urządzenia ze strony najmłodszych użytkowników domu. Ponadto urządzenie może działać jako element wykonawczy i być sterowane z panelów sterujących dostępnych w ofercie systemu xComfort. Wszystkie te zalety sprawiają, że elektrozawór świetnie nadaje się do istniejących, jak i nowych instalacji elektrycznych budynków.

Źródło: Eaton

Wiecej

Firma powiązana:

Eaton Electric

Telefon 58 554 79 00, 58 554 79 10
www.xcomfort.pl, www.moeller.pl
pl-gdansk@eaton.com, pl-warszawa@eaton.com

Eaton Electric