Nowości

Kostki uszlachetnione kruszywem – Polbruk City i Polbruk Napoli

25.05.2012

Szlachetne kostki brukowe Polbruk City i Polbruk Napoli to rozwiązanie, które nie uznaje kompromisów. Dzięki nim nie będziemy musieli już dłużej wybierać pomiędzy funkcjonalnością i estetyką, a nawierzchnia stanie się perłą ogrodu.

Szlachetny wygląd

Betonowa kostka brukowa
robi w ostatnich latach zawrotną karierę, zdobywając swoją popularność bogatą paletą barw, struktur i kształtów oraz doskonałymi właściwościami użytkowymi.  Ogromnym zainteresowaniem cieszy się zwłaszcza szlachetna kostka brukowa, której przedstawicielem jest również linia Polbruk City oraz Polbruk Napoli. To kostki uszlachetnione naturalnym kruszywem - kwarcem, granitem czy bazaltem, który wydobywany jest na powierzchnię w procesie płukania.  Powstała w ten sposób chropowata struktura niezwykle wiernie odwzorowuje wygląd prawdziwego kamienia, a wyeksponowane grubsze kryształki efektownie połyskują w słońcu, tworząc ciekawe efekty wizualne. Co więcej, Polbruk City oraz Polbruk Napoli dostępne są w trzech wersjach kolorystycznych – szarym, żółtym i grafitowym – barwach, w których kamienie te występują w naturze.

Możemy więc budować nawierzchnię monochromatyczną lub łącząc różne propozycje, tworzyć ciekawe wzory. Swój niepowtarzalny styl elementy te zawdzięczają nie tylko wiernej imitacji kolorów oraz struktury naturalnego kruszywa, ale również prostym, nowoczesnym kształtom. To bowiem kostki brukowe o geometrycznej formie prostokątów i kwadratów. Polbruk Napoli dostępny jest w trzech wymiarach – 7x14cm, 14x14cm, 21x14cm, natomiast Polbruk City w czterech wymiarach – 16x12cm, 16x25cm, 16x16cm, 25x25cm. Dodatkowo kostki z linii Polbruk City pakowane są na osobnych paletach według kształtów.  Płukane kostki o kryształkowej powierzchni dodadzą więc otoczeniu niezwykłej elegancji i szyku, jednocześnie wpisując się w charakter niemal każdej stylizacji – od nowoczesnych i minimalistycznych, po klasyczne, a nawet retro.

Szlachectwo zobowiązuje

Chociaż podstawowym materiałem, z którego wytwarzane są kostki brukowe jest beton, mało kto wie, że tworzywo to dorównuje właściwościami naturalnemu kruszywu, a pod wieloma względami nawet je przewyższa. Co więcej, kolekcje Polbruk City oraz Polbruk Napoli, wzbogacone dodatkiem naturalnego kamienia, łączą w sobie zalety obu materiałów. Wibroprasowany beton jest niezwykle trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne, co w połączeniu z odpowiednią grubością poszczególnych elementów – 6 cm (Polbruk City) lub 8 cm (Polbruk Napoli) – daje doskonałą wytrzymałość na obciążenia.

Z powodzeniem możemy więc stosować je na często uczęszczanych chodnikach, a nawet podjazdach do garażu. Kostki te dzięki specjalnej metodzie wytwarzania charakteryzują się również niską nasiąkliwością (poniżej 5%), co wzmacnia ich podatność na wchłanianie wody, a także odporność na szkodliwe działanie mrozu. Dodatkowo, uszlachetnienie kostek naturalnym kruszywem oraz płukana struktura, sprawia, że na ich powierzchni tworzy się antypoślizgowa warstwa. Dzięki temu nawet, gdy spadnie deszcz lub śnieg nawierzchnia będzie bezpieczna i komfortowa dla użytkowników.

Piękno naturalnego kamienia połączone z zaletami betonowej kostki brukowej to para idealna. Nawierzchnia wyłożona kostką Polbruk City lub Polbruk Napoli w wersji płukanej z pewnością zasłuży na to miano.

Źródło: Polbruk

Więcej