Nowości

Cement hutniczy MONOLIT 42,5 marki Lafarge

25.04.2012

Nowoczesny Monolit 42,5 marki Lafarge to jeden z najbardziej zaawansowanych technologicznie cementów hutniczych dostępnych na polskim rynku.

Nowoczesny Monolit 42,5 marki Lafarge  świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebny jest specjalistyczny produkt do betonów towarowych, przeznaczonych na skomplikowane konstrukcje hydrotechniczne lub podziemne.

Cement Monolit 42,5 to zaawansowany produkt, sygnowany marką Lafarge, który łączy w sobie doskonałą jakość budowlaną oraz ekologię. Dzięki innowacyjnemu składowi należy on do najnowszej generacji produktów przeznaczonych do betonów i zapraw wykorzystywanych w budownictwie infrastrukturalnym oraz przemysłowym. Ze względu na swoje właściwości, cement idealnie nadaje się do produkcji betonów towarowych, przeznaczonych na konstrukcje narażone na agresywne warunki środowiska zewnętrznego.

Aplikacje hydrotechniczne i podziemne

Mosty, zapory wodne, nabrzeża, przepusty czy tunele to jedne z najbardziej wymagających konstrukcji budowlanych. Nie tylko ze względu na ogromne przeciążenia, którym podlegają na co dzień, lecz także z powodu agresywnych czynników chemicznych, z którymi stykają się cały czas. 

Innowacyjny skład cementu oraz właściwości robocze, którymi się charakteryzuje, sprawiają, że Monolit 42,5 doskonale sprawdzi się zarówno na morskich, jak i śródlądowych budowlach hydrotechnicznych oraz w każdym innym budownictwie służącym gospodarce wodnej. Cement może być z powodzeniem stosowany również do wytwarzania betonów do obiektów współczesnego budownictwa ekologicznego, np. oczyszczalni ścieków, składowisk różnych odpadów lub ekranów przeciwfiltracyjnych.

Technologia w parze z ekologią

Specjaliści w laboratoriach Lafarge, łącząc działania proekologiczne oraz zaawansowaną technologię stworzyli produkt, który doskonale sprawdza się w trudnych warunkach środowiska, zachowując najlepsze cechy trwałego cementu. Ze względu na wykorzystanie granulowanego żużla wielkopiecowego, cement charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie agresji siarczanowej oraz niską zawartością alkaliów.

Ponadto, mała ilość ciepła wydzielanego w procesie hydratacji, sprawia, że użycie Monolitu 42,5 skutecznie redukuje ryzyko powstawania naprężeń termicznych i rys skurczowych. Dzięki tym parametrom, cement idealnie nadaje się do budowy masywnych konstrukcji, a także zwiększa trwałość budowli podziemnych, takich jak przepusty, tunele czy przejścia.

Źródło: Lafarge

Więcej