Nowości

Podłogi Quick-Step 2012 - nowości

20.04.2012

Firma Quick-Step dostosowuje swoje produkty do zmieniającej się rzeczywistości. Specjalizuje się w podłogach laminowanych i parkietowych oraz po mistrzowsku wdraża najnowsze osiągnięcia technologiczne.

Podłogi Quick-Step 2012 - nowości

Najnowsze osiągnięcia to ekskluzywne podłogi o podniszczonym wyglądzie, ze śladami cięcia piłą, oraz podłogi dębowe o romantycznym wyglądzie i fakturze. Rewolucyjne są również nowe, łatwe do układania płytki z możliwością wybrania czterech wzorów na jednej desce. Zwolennicy tradycyjnych rozwiązań na pewno znajdą coś dla siebie w zaktualizowanej wersji 2 Quick-Step Classics.

Najnowsze kolekcje podłóg - Quick-Step 2012:

1. ELIGNA/PERSPECTIVE WIDE

Podłogi przyszłości są tak naprawdę podłogami z historią. Podłogi, które opowiadają wspaniałą historię miłości i troski, sporów i przyjaźni, szczęścia i smutku. To sekret podniszczonych podłóg z ich spękaniami oraz śladami po kornikach i gwoździach. Wraz z rodziną podłóg Eligna/Perspective Wide firma Quick-Step wprowadza w 2012 roku na rynek deski o nowych wymiarach. Wyjątkowa szerokość 19 cm sprawia, że te piękne podniszczone wzory jeszcze bardziej się wyróżniają, a długość 138 cm nadaje wyraźną głębię małym i dużym pomieszczeniom. Deski Eligna nie mają rowków. Dzięki temu podłoga uzyskuje czysty i współczesny wygląd. Deski Perspective mają rowki albo tylko na dłuższym, albo na dłuższym i krótszym boku. Rowki w kształcie litery „v” podkreślają rustykalny wygląd desek i sprawiają, że pomieszczenie wygląda na bardziej przestronne.

2. EXQUISA

Koncepcja tych podłóg laminowanych jest równocześnie prosta i genialna. Weźmy deskę o wymiarach 40 x 120 cm i podzielmy ją na cztery różne rozmiary płytek, wprowadzając poprzeczne fugi: 1 płytka na deskę (40 x 120 cm), 2 płytki (40 x 60 cm) na deskę lub 3 płytki (40 x 40 cm) na deskę. Czwarta opcja, wersja z wzorem wielokrotnym, idzie o krok dalej, wprowadzając do każdej deski kombinację różnych rozmiarów. Delikatna fuga stwarza wrażenie, jakby ułożono osobne płytki, choć w rzeczywistości tak nie jest.

Dzięki systemowi Uniclic i Uniclic Multifit te płytki XL można bardzo łatwo i szybko montować. Ponadto płytki są oznakowane, dzięki czemu łatwo jest je układać na zakładkę. Szczególnie wiernie naśladujące naturę wzory i wyczuwalna faktura powierzchni nadaje tej podłodze z płytek zupełnie wyjątkowy wygląd i fakturę z fugami podkreślającymi pojedyncze płytki.

3. SLATE

Opracowując płytkę laminowaną Slate, firma Quick-Step® skierowała się w stronę Włoch, poszukując eleganckiego łupka, zrównoważonego pod względem faktury i gry barw. Łupek to skała osadowa, składająca się z cienkich warstw gliny, które były prasowane jedna nad drugą, wraz z innymi materiałami, przez miliony lat, a następnie skamieniały. Łupek był niezwykle popularny w latach 50. i 60. Obecna moda retro ponownie przywraca zainteresowanie łupkiem.

Płytki Quick-Step® z okleiną łupkową sprawiają, że luksus naturalnej skały staje się przystępny i łatwy do utrzymania w czystości. Ten wzór odzwierciedla naturalną warstwową strukturę i piękno łupka.

4. CERAMIC

Nowe wzory podłóg Ceramic pochodzą z Włoch, gdzie projektanci Quick-Step® znaleźli najbardziej eleganckie fragmenty skał wapiennych w szerokiej gamie rozmiarów i odcieni. Posłużyły one za bazę projektu o wielu wzorach. Uzyskany efekt doskonale odzwierciedla naturalny charakter skały, nadając płytkom laminowanym na wpół rustykalny wygląd. Wybrano fugi o szerokości 3 mm, aby wyjść naprzeciw aktualnej modzie na delikatne, subtelne łączenia.

5. TIVOLI TRAVERTINE

Trawertyn to odmiana skały wapiennej, wyróżniająca się atrakcyjną i bardzo specyficzną fakturą oraz szorstkim, naturalnym wyglądem. Takie monumentalne budynki jak rzymskie Koloseum czy paryska świątynia Sacré Coeur są częściowo zbudowane z trawertynu. Wyjątkowo stylowe płytki trawertynowe wnoszą do każdej przestrzeni elegancję i historyczny wygląd.

Projektanci Quick-Step® podróżowali do mekki płytek, Włoch, w poszukiwaniu ekscytującego fragmentu trawertynu. Natrafili na trawertyn, który był odcinany z bloków metodą „crosscut”. W odróżnieniu od „vein cut look” płytki trawertynowe „cross-cut look” nie wykazują geometrycznego wyrównania. Zamiast tego wyróżniają się nieprzewidywalnymi wzorami i atrakcyjnymi odcieniami, które decydują o ich wyjątkowej przydatności do zastosowania wzoru wielokrotnego. W efekcie uzyskano reprezentacyjną współczesną podłogę laminowaną Quick-Step, wykończoną delikatną fugą w kształcie litery „v”. Łączy ona w sobie wyjątkowe piękno trawertynu z przystępną ceną oraz łatwością montażu i utrzymania w czystości, typowymi dla podłogi laminowanej.

6. CRAFTED TEXTILE

Tkanina zyskuje na popularności. Wygląda na to, że wszyscy tęsknimy za fakturą, elastycznością i ciepłem tkanin. I właśnie dlatego firma Quick-Step® wprowadza rewolucyjne płytki o wzorze tkaniny, które doskonale wpisują się w ten trend. Faktura płytek laminowanych Quick-Step® ma ten miękki wygląd i fakturę dywanu, wnoszący do każdego wnętrza relaks i wygodę. Kolorystyka takiej podłogi emanuje relaksującą elegancją.

Właściwości

  • Scratch Guard: podłogi Quick-Step® z technologią Scratch Guard są do 10 razy bardziej odporne na zarysowania niż podłogi bez Scratch Guard.

  • Szybkość i łatwość ułożenia podłogi, bez względu na miejsce, dzięki systemowi zatrzaskowemu Uniclic

  • 25 lat gwarancji przy zastosowaniach domowych

  • Dopasowane rozwiązania: mamy odpowiednie dla każdej podłogi listwy przyścienne, profile wykończeniowe i inne elementy o doskonale dopasowanej kolorystyce, wykończeniu i fakturze.

Źródło: Quick-Step®

Więcej