Nowości

Tikkurila Optiva Matt - barwy dobrane idealnie

18.04.2012

Stworzenie świetnie współgrającej kompozycji odcieni jest jednym z najtrudniejszych dekoratorskich wyzwań. By mu sprostać, warto skorzystać z testerów koloru, oferowanych w kolekcji farb Tikkurila Optiva Matt [5].

Tikkurila Optiva Matt - barwy dobrane idealnie

Nawet gdy podejmiemy już decyzję, na jakiej podstawie kolorystycznej chcemy „budować” naszą aranżację, wybór najwłaściwszego – spośród tysięcy dostępnych -  odcienia farby, pozostaje skomplikowanym zadaniem. Wybór farby wyłącznie na podstawie wzorników kolorystycznych może okazać się trudny.

Rodzaj oświetlenia w sklepie oraz wielkość próbki, na której prezentowany jest kolor, mają niebagatelny wpływ na sposób postrzegania przez nas barwy. Należy mieć świadomość, iż odcienie zyskują „na sile” na dużej powierzchni, z kolei typ światła, w którym są oglądane może znacząco wpłynąć na ich odbiór  (zjawisko metameryzmu).

Dlatego, aby uniknąć rozczarowania uzyskanym efektem kolorystycznym, o ile to możliwe, nie powinniśmy decydować się na konkretny odcień wyłącznie w oparciu o wzorniki. Pamiętajmy, iż barwa nabierze określonego charakteru dopiero po nałożeniu farby na ściany.

Przeprowadzenie próby, która upewni nas w wyborze konkretnego odcienia, ułatwiają oferowane w kolekcji farb Tikkurila Optiva Matt [5] testery koloru (opakowania o pojemności 0,45 l). Aplikując wybrany odcień na fragment ściany, będziemy mogli przekonać się, jaki będzie jego rzeczywisty odbiór w naszym mieszkaniu, bez konieczności ponoszenia większych kosztów, jeśli okaże się iż efekt nie do końca nas satysfakcjonuje.

Kolekcja farb Tikkurila Optiva Matt [5] obejmuje blisko 10 000 odcieni, co stwarza prawie nieograniczone możliwości wyboru. W tak szerokiej palecie barw każdy znajdzie kolor odpowiedni do swojego wnętrza – ważne, by odcień ten był rzeczywiście perfekcyjnie dobranym elementem aranżacji.

Źródło: Tikkurila

Więcej

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.