Nowości

Okna od Pruszyńskiego - marka Aura

28.03.2012

AURA – pod taką marką wprowadzany jest na rynek nowy produkt Grupy Pruszyński.

Marka AURA to w głównej mierze dwa rodzaje okien dachowych o środkowej osi obrotu: wykonane z tworzywa sztucznego – APX 700 oraz drewniane z modułem nawiewnika – AVX 700. W obu przypadkach są to produkty spełniające najwyższe standardy techniczne i estetyczne, a w dodatku objęte są 10-letnią gwarancją.

Okna z tworzywa sztucznego wykonano ze specjalnych profili PCV i wzmocniono profilami stalowymi. Wszystko po to, aby były jak najbardziej odporne na odkształcenia oraz nie pozwalały na przenikani a ciepła.

Równie imponujące parametry mają okna wykonane z drewna. Surowiec do ich produkcji to wyjątkowo trwałe, selekcjonowane i sezonowane, a następnie próżniowo impregnowane oraz zabezpieczone przeciwgrzybicznie drewno sosny nordyckiej. Okna AURA dostępne są w pięciu najczęściej stosowanych w polskim budownictwie rozmiarach (od 55 x 78 cm do 78 x 140 cm).

Wyposażono je w pakiet szybowy o grubości 24 mm z powłoką niskoemisyjną, wypełniony argonem, z hartowaną szybą zewnętrzną. Już to gwarantuje odpowiedni komfort i bezpieczeństwo. Dodatkowo jednak okna oferowane przez Grupę Pruszyński wyposażone są w eleganckie klamki z formowanego cynku.

Umieszczono je u dołu skrzydła, co znacznie ułatwia otwieranie okna, nawet gdy zamontowane jest na znacznej wysokości. Problemu nie stanowi również szybkie wypięcie skrzydła. Jest to możliwe dzięki przemyślanej konstrukcji niewymagającego smarowania zawiasu o teflonowym trzpieniu. Okna AURA charakteryzują się jeszcze inną wyjątkową cechą a mianowicie nawiewnikiem o największej na rynku ilości możliwego przepływu powietrza na godzinę, parametr ten wynosi - 22-35 m3/h.

Szczelność, ale też niezbędny przepływ powietrza gwarantuje zamontowany w oknach AURA specjalny system uszczelek, dzięki którym cały mechanizm zabezpieczony jest przed podwiewaniem drobin wody i śniegu pod osłony kołnierza łączącego okna z pokryciem dachowym. W tym miejscu należy wspomnieć o innowacyjnym rozwiązaniu. Surowcem wykorzystanym do budowy kołnierza jest gruba, oksydowana blacha aluminiowa. Konstruktorzy zrezygnowali z użycia standardowego w tego typu przypadkach ołowiu. Wynika to przede wszystkim z dbałości o środowisko naturalne.

Produkty z logo AURA to, poza oknami dachowymi, także wyłazy przeznaczone do stosowania na nieogrzewanych poddaszach. Zapewniają one doświetlenie oraz wentylację pomieszczeń, a także umożliwiają wyjście na dach w czasie dekarskich lub kominiarskich prac konserwacyjnych. Wyłaz jest dostępny w jednym rozmiarze 45 x 73 cm.

Ościeżnicę wyłazu wykonano z klejonego warstwowo drewna sosny nordyckiej. Z kolei do konstrukcji skrzydła i zintegrowanego z wyłazem kołnierza uszczelniającego wykorzystano oksydowaną blachę aluminiową zabezpieczoną od strony zewnętrznej powłoką ochronną. Kołnierz uszczelniający umożliwia zastosowanie wyłazu w pokryciach dachowych o maksymalnej grubości 120 mm. Sam wyłaz można natomiast instalować w dachach o pochyleniach od 20 do 60 stopni.

Pod marką AURA dostępna jest też cała gama akcesoriów do okien dachowych, jak np. rolety zaciemniające i przyciemniające oraz markizy zewnętrzne.

Źródło: Pruszyński

Więcej