Nowości

FERMACELL Firepanel A1 Nowy wymiar ochrony przeciwpożarowej

19.03.2012

Płyta gipsowo-włóknowa FERMACELL Firepanel A1 to produkt skierowany do profesjonalnego odbiorcy, który chciałby w doskonały sposób zabezpieczyć przed ogniem obiekt komercyjny lub budynek użyteczności publicznej.

Jej głównym walorem jest niepalność, charakteryzująca się najwyższą możliwą klasą reakcji na ogień oznaczaną jako A1. W zależności od potrzeb produkt jest w stanie zapewnić odporność ogniową przez 60, 90 bądź 120 minut (odpowiednio klasy EI 60, EI 90 oraz EI 120). Te bardzo dobre parametry ochrony przeciwpożarowej są efektem innowacyjnego programu rozwojowego, nad którym pracowała firma w ostatnim czasie.

W płytach FERMACELL Firepanel A1 udoskonalono właściwości użytkowe produktów oraz podniesiono ich reakcję na ogień do możliwie najwyższego poziomu niepalności. Wyniki te osiągnięto dzięki nowej recepturze opartej na płycie gipsowej z rdzeniem hydrofobizowanym w procesie produkcji.

Oprócz cech związanych z ochroną przeciwpożarową produkt charakteryzuje się również współczynnikiem przewodzenia ciepła na poziomie λ = 0,38 W/mK oraz współczynnikiem oporu dyfuzyjnego o wartości μ = 16. Płyta FERMACELL Firepanel A1 wyróżnia się także wyjątkową stabilnością i wytrzymałością oraz optymalną ochroną przed hałasem, co sprawia, że świetnie nadaje się do wszystkich pomieszczeń (w tym także ciągów komunikacyjnych) zarówno w obiektach publicznych, jak i komercyjnych.

Obróbka produktów nie przysparza wykonawcom żadnych trudności i w zasadzie nie różni się niczym od typowej pracy z płytami gipsowo-włóknowymi marki Fermacell. Montaż płyt, w zależności od wymagań inwestycyjnych, można przeprowadzić za pomocą wkrętów lub zszywek. Średni ciężar płyty to jedynie ok. 12 kg/m2 (dla płyty o grubości 10 mm), co sprawia, że każdy wykonawca z dużą swobodą może manewrować produktem przy pomiarze, obróbce i montażu.

Podczas wykańczania powierzchni ścian i stropów z płyt FERMACELL Firepanel A1 używa się tradycyjnych metod stosowanych przy tego typu pracach. Do montażu stosujemy systemowe kleje i masy szpachlowe, następnie w zależności od wymagań inwestora – powierzchnie płyt wykańczamy malując je farbami, tapetując bądź okładając ceramiką.

Płyty FERMACELL Firepanel A1 przeznaczone są do budowy oraz poszycia ścian i stropów wyłącznie wewnątrz budynków. Dostępne formaty płyt to 2000x1250 mm (o grubości 10; 12,5 i 15 mm) oraz 1500x1000 mm (wyłącznie o grubości 12,5 mm).

Źródło: Fermacell Systemy suchej zabudowy

Więcej