Nowości

Na duże ciężary - klej do ceramiki Bolix PE

13.03.2012

Podłoża narażone na duże obciążenia wymagają pokrycia odpowiednimi płytkami. Ich finalna trwałość zależy jednak w dużym stopniu od kleju użytego przy montażu.

Na duże ciężary - klej do ceramiki Bolix PE

Bolix PE to półelastyczny klej służący do przyklejania dużych, ciężkich płyt gresowych, klinkierowych i ceramicznych. Ze względu na wytrzymałość mechaniczną, a także charakter przytwierdzanych pokryć, klej ten stosuje się przede wszystkim w miejscach narażonych na silne obciążenia (garaże, warsztaty, a nawet posadzki przemysłowe). Używa się go zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, na podłożach z betonu, cegły, tynków cementowych i cementowo-wapiennych. Sprawdza się przy tym w pomieszczeniach o zwiększonym zawilgoceniu (kuchnie, łazienki).

Wymieszany z wodą (mieszarką lub wiertarką wolnoobrotową) produkt rozprowadza się pacą zębatą po oczyszczonym wcześniej podłożu, a następnie dociska do niego płytkę. W zależności od przewidywanego obciążenia powierzchni, zaprawa powinna pokrywać od 80% do 100% płytki. Ewentualnych korekt ułożenia dokonuje się w czasie nie dłuższym niż 20 minut od momentu rozprowadzenia kleju. W przypadku posadzek nakłada się go na podłoże i na samą płytkę. Natomiast w okolicach narażonych na zawilgocenia (łazienki, kabiny prysznicowe, pralnie, tarasy, balkony) warto zatroszczyć się o dodatkową izolację w postaci folii uszczelniającej w płynie.

Wykorzystywany szczególnie w miejscach, podlegających różnym naciskom mechanicznym, klej Bolix PE jest rozwiązaniem, zapewniającym skuteczne i trwałe przytwierdzenie nawet masywnych elementów.

Źródło: Bolix

Więcej

Firma powiązana:

Bolix

Telefon 33 475 0 600, 801 650 222
www.bolix.pl
marketing@bolix.pl

Bolix