Nowości

SOFATH - BECT - Zintegrowana pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej

09.03.2012

W celu pełnej kontroli wydatków ponoszonych na ogrzanie domu i przygotowanie ciepłej wody użytkowej, z szacunku do środowiska naturalnego i w celu zapewnienia pełnego komfortu użytkowania SOFATH stworzył pompę ciepła powietrze/woda do podgrzewania c.w.u.

SOFATH - BECT - Zintegrowana pompa ciepła do ciepłej wody użytkowej (powietrze/woda)

Typoszereg kompaktowych, powietrznych pomp ciepła do c.w.u. – BECT występuje w dwóch wersjach: 200l I 270l I składa się z trzech głównych elementów:

Powietrzny wymiennik ciepła – odzyskuje on energię cieplną zgromadzoną w powietrzu. Energia ta po transformacji do wyższej temperatury oddawana jest do c.w.u. celem jej podgrzania. Miedziany wymiennik znajduje się w górnej części urządzenia. 

Pompa ciepła o mocy 1700 W zainstalowana w górnej części urządzenia. Pobiera ona ciepło z powietrza zewnętrznego (w przypadku zainstalowania pompy w pomieszczeniu technicznym pobiera powietrze kanałem, przez ścianę budynku) lub z powietrza wewnątrz budynku (z pomieszczenia nieogrzewanego – piwnica, garaż)  Powietrze, z którego pompa odebrała ciepło można dodatkowo wykorzystać do schłodzenia spiżarni lub piwniczki z winami

Zasobnik c.w.u. o pojemności 200 l lub 270 l 

Pompa i wymiennik umieszczone pod wspólną obudową na zasobniku c.w.u, zapewniają wystarczającą ilość wody dla przeciętnego domu jednorodzinnego.

Dodatkowo zasobnik wyposażony jest w 2,4 kW grzałkę elektryczną. Nowoczesny system sterowania umożliwia umieszczenie panelu w dowolnym pomieszczeniu w domu oraz na bieżąco informuje o ilości ciepłej wody i dostępnych kąpieli.

Źródło: Sofath / De Dietrich

Więcej

Firma powiązana:

Sofath

Telefon 71 345 00 77
www.sofath.pl
biuro.sofath@dedietrich.pl

Sofath