Nowości

Nowe centralki VR 400 DCV w ofercie Systemair

05.08.2009

Firma Systemair od dawna oferuje urządzenia przeznaczone do realizowania wentylacji komfortowej w budownictwie indywidualnym. Nowe centralki VR 400 DCV / B są przeznaczone do stosowania w budownictwie indywidualnym. Urządzenia te posiadają pełną izolację i kontrolę funkcji oraz zapewniają wysoką wydajność dzięki zastosowanemu obrotowemu wymiennikowi ciepła.

W centralkach VR 400 DCV tych zastosowano wentylatory napędzane silnikami komutowanymi elektronicznie. Rozwiązanie to pozwala na zmniejszenie zużycia energii do 50% w porównaniu z tradycyjnymi silnikami. Nowoczesna technologia zapewnia niski współczynnik SFP (Specific Fan Power), jak również stały wydatek powietrza

Centralka VR 400 DCV / B szczególnie nadaje się do instalacji w mieszkaniach, w których wymagane jest odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza np. z okapu kuchennego. Konstrukcja urządzenia pozwala na wyciąg powietrza z okapu oddzielnym kanałem poza urządzeniem.

Centralka VR 400 DCV / B realizuje odzysk ciepła w okresie jesienno-zimowym oraz zapewnia zwykłą wentylację w okresie letnim. Wbudowany lub naścienny sterownik pozwala na regulację ilości oraz temperatury powietrza, a także  informuje o konieczności wymiany filtrów bądź awarii.

Firma powiązana:

Systemair

Telefon 22 703 50 00
www.systemair.pl
info@systemair.pl

Systemair