Nowości

keyTec RPE firmy Winkhaus - bezpieczeństwo w kolorach tęczy

01.03.2012

Firma Winkhaus, lider na rynku okuć i zabezpieczeń, poszerzyła ofertę o inteligentny system zamknięć keyTec RPE. Te praktyczne wkładki patentowe wyróżniają się na rynku ciekawym wzornictwem i nowego typu ochroną przed kopiowaniem kluczy.

Innowacja na straży bezpieczeństwa

keyTec RPE to oparte na nowych rozwiązaniach technologicznych i estetycznych wkładki patentowe, zapewniające wysoki standard bezpieczeństwa. Zastosowano w nich innowacyjne zabezpieczenia przed kopiowaniem kluczy. Na czym polega ich wyjątkowość? „W mechanizmie wkładki znajduje się specjalna kulka blokująca. Klucz RPE z "żeberkiem” jest wyprofilowany w taki sposób, że obracając się we wkładce „odpycha” kulkę, zapobiegając wpadnięciu jej do środka wkładki. Jeśli ktoś spróbuje otworzyć drzwi nielegalnie dorobionym kluczem, kulka zablokuje mechanizm wkładki – informuje Wojciech Burski, szef działu techniki drzwiowej firmy Winkhaus.

Wkładki keyTec RPE firmy Winkhaus wyposażone są w zestaw pięciu kluczy. Dorobienie kolejnych jest możliwe tylko po przedłożeniu karty bezpieczeństwa bezpośrednio u producenta - w firmie Winkhaus. Dzięki temu zyskujemy pewność, że niepowołana osoba nie znajdzie się w posiadaniu klucza do naszego domu.

Kolorowo i komfortowo

Wkładki patentowe keyTec RPE firmy Winkhaus kreują nowy, „kolorowy” trend na rynku zabezpieczeń. To pierwsze wkładki z nowoczesnymi kluczami w różnych kolorach. Mogą być one stosowane nie tylko w domach jednorodzinnych, ale i mieszkaniach, apartamentach, sklepach czy firmach. Uniwersalny klucz pasuje do wkładek zamontowanych w drzwiach wszystkich pomieszczeń, bramie wjazdowej, skrzynce na listy, składziku na narzędzia itp. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu firmy Winkhaus nie musimy nosić przy sobie całego pęku kluczy. Jest to praktyczne i zdecydowanie skraca czas poszukiwania właściwego klucza do danych drzwi.

A co zrobić w przypadku pomieszczeń, do których nie powinni wchodzić wszyscy domownicy? Jeśli chcemy ograniczyć dostęp do konkretnego pomieszczenia, jak np. gabinet czy kotłownia, montujemy do nich wkładki RPE w innym kodowaniu. Otrzymamy do nich kolejny komplet kolorowych kluczy. Standardowo plastikowe osłony główek kluczy są w kolorze niebieskim, jednak można je zamówić jeszcze w 4 innych kolorach: żółtym, zielonym, czerwonym lub czarnym. Kolor ma w tym wypadku także znaczenie praktyczne - może służyć do rozróżnienia kluczy do poszczególnych pomieszczeń. Dzięki tworzywowej osłonie klucz lepiej trzyma się w dłoni, co dodatkowo wpływa na komfort jego użytkowania - tłumaczy ekspert firmy Winkhaus.

System keyTec RPE to godna polecenia nowość z dziedziny zabezpieczeń drzwi, interesująca nie tylko pod względem technologicznym ale i estetycznym.

Źródło: Winkhaus

Więcej