Nowości

Panel akustyczny Oktav - nowość w ofercie Kinnarps

29.02.2012

Ok. 57% osób pracujących w biurze typu open space uznaje poziom panującego hałasu za uciążliwy. Tak mówią wyniki badania przeprowadzonego w 2009 roku, w którym wzięło udział ponad 500 członków ze Szwedzkiego Związku Nauczycieli, Szwedzkiej Federacji Nauczycieli oraz Szwedzkiego Związku Dziennikarzy.

Panel akustyczny Oktav - nowość w ofercie Kinnarps

W odpowiedzi na rezultaty przeprowadzonego badania Kinnarps postanowił wykorzystać swoje doświadczenie w badanej materii, czego efektem jest nowy panel akustyczny Oktav zaprojektowany przez Christiana Halleröda.

Obecnie coraz częściej spotyka się bardzo różne typy przestrzeni biurowych – takich, gdzie liczy się nie tylko oszczędność miejsca, ale też nacisk na swobodę wymiany twórczych pomysłów oraz sprawna komunikacja i współpraca. Biuro typu open space pozostaje wciąż biurem, gdzie dźwięk rozchodzi się stosunkowo łatwo, odbijając się od twardych powierzchni ścian, sufitów, podłóg i okien.

Powoduje to pogłos i uniemożliwia koncentrację. Można jednak temu skutecznie zaradzić dzięki zastosowaniu paneli akustycznych. Panel Oktav został stworzony przede wszystkim z myślą o specyficznych warunkach środowiska biurowego, lecz dla Kinnarps ważna była również kwestia ekologii, dlatego do produkcji panelu stosuje się przyjazne środowisku tworzywo re:fill.

Dźwięk otoczenia ma znaczny wpływ na naszą wydajność i zdolność do koncentracji. Hałas oznacza nie tylko większą podatność na stres czy bóle głowy albo utrudnienie pracy – w dłuższej perspektywie może prowadzić również do problemów z ramionami, karkiem i szyją.  Gdy projektowałem panel Oktav, chciałem stworzyć coś przyjaznego dla oka i dla środowiska, a przede wszystkim coś, co pomoże wprowadzić pewien element harmonii do biura”, mówi Christian Halleröd, projektant panelu Oktav.

Kilka takich paneli można zestawić ze sobą i utworzyć interesujące wzory urozmaicające biurową codzienność, a dostępne różne opcje kolorystyczne pomogą nadać przestrzeni nieco dynamiki”, dodaje Halleröd.

Panel akustyczny Oktav oferowany jest w różnych harmonizujących ze sobą kolorach i w kilku rodzajach materiałów: Delta, Blazer i Mistika oraz wykonany jest z ekologicznego tworzywa.  Oktav jest lekki i łatwy do zaczepienia na ścianie. Panel spełnia wymogi certyfikatu ISO 11654 i charakteryzuje się wysoką absorpcją dźwięku (klasa A).

Powierzchnia absorpcji dźwięku jest określana za pomocą równania Sabine’a, które umożliwia określenie czasu pogłosu oraz jego zależności od rozmiaru pomieszczenia. „Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjnie określić, ile paneli Oktav powinno znaleźć się w danym pomieszczeniu”, mówi Tobias Hendén, Product Manager Kinnarps AB

Panel akustyczny Oktav będzie w sprzedaży od 1 marca 2012 r

Źródło: Kinnarps

Więcej

Firma powiązana:

KINNARPS POLSKA

Telefon 22 314 64 70 (-74), 22 899 10 29
www.kinnarps.pl
info@kinnarps.pl

KINNARPS POLSKA