Nowości

Nowe zaczepy obwodowe Roto NT Komfort

06.10.2016

Przy wyborze okien priorytetem jest ich łatwa obsługa. Od tego zależy nie tyko ich funkcjonalność, ale również szczelność i bezpieczeństwo. Zapewnią to nowe zaczepy obwodowe Roto.

Nowy zaczep obwodowy NT Komfort Foto RotoWe współczesnych konstrukcjach okien stawia się na trwałość i niezawodność. Standardem staje się ulepszanie każdej części, od jakości których zależy płynne otwieranie i zamykanie skrzydeł.

W ten trend doskonale wpisuje się najnowsza propozycja firmy Roto – nowa generacja zaczepów obwodowych NT Komfort. Mają one nowy design – wydłużoną krawędź i podcięcie od tyłu w miejscu "najazdu" rolki. Bynajmniej nie chodzi jednak o wygląd tych elementów: dobry design oznacza niezawodne funkcjonowanie okna. Przemyślane wzornictwo zaczepów sprawia, że rolki łatwiej i szybciej ryglują skrzydło, a to przekłada się na lżejszą i bezbłędną obsługę okna. Niemal całkowicie wyeliminowane zostało ryzyko błędnego wsunięcia rolek między zaczepy a ościeżnicę, co zdarzało się w starych konstrukcjach. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko odejścia na trwałe skrzydła od ościeżnicy i eliminuje ryzyko nieszczelności produktu szczególnie w drzwiach balkonowych.

Od konstrukcji zaczepu zależy bardzo dużo: szczelność i bezpieczeństwo okien. Foto Roto

Nowe zaczepy zostały tak skonstruowane, aby w łatwy sposób można było zastąpić nimi standardowe elementy, zarówno na etapie produkcji okien jak i podczas serwisowania okuć w starych oknach. Po wymianie rolka głębiej wchodzi w zaczep i klamkę zawsze bez problemu można przemieścić do pozycji pionowej (do dołu). Dzięki temu można zlikwidować nieestetyczny efekt, który pojawia się wtedy, gdy klamka nie znajduje się dokładnie pionowo w dół przy zamkniętym oknie. Okno może sprawić wówczas wrażenie niedomkniętego lub rozregulowanego.

źródło i zdjęcia: Roto Frank Okucia Budowlane

Firma powiązana:

Roto Frank Okucia Budowlane

Telefon 81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
www.roto.pl
info.pl@roto-frank.com

Roto Frank Okucia Budowlane