Nowości

Systemy równolegle i uchylno-przesuwne Roto: korzyści w produkcji seryjnej

29.09.2016

Roto ogłasza nową erę w dziedzinie systemów przesuwnych. 15 listopada 2016 roku specjalista od okien i drzwi włączy do swojej oferty uniwersalne okucie, umożliwiające stosowanie systemów równolegle i uchylno-przesuwnych w wydajnej produkcji umożliwiającej redukcję nakładów. Konstrukcja, produkcja i dostawy znajdują się teraz w zakresie własnych kompetencji Roto.

Najważniejszą korzyścią, jako Patio Alversa przynosi klientom, jest trwała minimalizacja kosztów produkcji, magazynowania i logistyki. Jest ona możliwa dzięki zastosowaniu we wszystkich czterech oferowanych wariantach tego samego zestawu elementów: uniwersalnego obwodu ryglującego okucia, uniwersalnej klamki i modułowego systemu przesuwnego. Tę koncepcję spójnego systemu trafnie ujmują dwa słowa: "Minimalny. Uniwersalny".

Nowością w branży jest według Roto zastosowanie takiego samego obwodu ryglującego okucia w wszystkich wariantach. W jego skład wchodzą sprawdzone w milionach produktów komponenty "NT" (PVC, drewno) i "AL." (aluminium). Umożliwiają one szybką obróbkę na linii produkcyjnej i nie wymagają przestawiania urządzeń czy sposobu okuwania. Poza tym – podobnie jak cały system – znacząco redukują ilość wymaganych części, przez co znacznie ułatwiają magazynowanie.

To samo odnosi się do drugiego elementu systemu – uniwersalnej klamki. Zastosowanie linii "Line" i "Swing" dostępnych we wszystkich standardowych kolorach oznacza zmniejszenie bazy danych i uproszczenie zarządzania nią. Ta zaleta cechuje całą rodzinę produktów.

Nowością w branży jest według Roto zastosowanie takiego samego obwodu ryglującego okucia w różnych wariantach. Do jego produkcji stosuje się komponenty "NT" (PVC, drewno) i "AL" (aluminium). Trzy istotne zalety: szybka obróbka na linii produkcyjnej, znacząca redukcja ilości wymaganych części, łatwe magazynowanie. Kolejnym pozytywnym wyróżnikiem nowej oferty jest zastosowanie uniwersalnej klamki. Fot. Roto

Trzecią cechą charakterystyczną Patio Alversa jest modułowy system przesuwny. Łączy on elementy z asortymentu okuć "NL" i "AL.", takie jak zasuwnice i narożniki, z komponentami "Patio": wózki, nożyce ślizgowe i zestawy prowadnic. Dopasowane do siebie komponenty i ujednolicone etapy pracy umożliwiają prosty i szybki montaż. Dzięki elastycznej wymianie poszczególnych komponentów można dokonać podczas montażu szybkich zmian między systemami równolegle i uchylno – przesuwnymi, z różnymi sposobami wentylacji włącznie. Po raz pierwszy zasada ta obejmuje równie system równolegle przesuwny z wentylacją w pozycji uchylnej.

Uniwersalność nowego produktu odnosi się też do jego zastosowania. Sprawdzi się on w oknach lub drzwiach balkonowych jako przejście na taras lub balkon, w ogrodach zimowych i przeszklonych werandach, w biurach, gabinetach oraz kuchniach. Na życzenie można też wyposażyć je w zabezpieczenia antywyważniowe, takie jak zaczepy i klamki z kluczem, zapewniające skuteczną ochronę przed włamaniem. Roto podkreśla, że systemy równolegle przesuwne dodatkowo zwiększają komfort użytkowania.

Wariant "KS" to system uchylno – przesuwny z wentylacją w pozycji uchylnej, "PS" to system równolegle przesuwny z mikrowentylacją lub bez. Pod nazwą "PS Air" kryje się system równolegle przesuwny z wentylacją w pozycji uchylnej. Natomiast wariant "PS Air Com" łączy system równolegle przesuwny z wentylacją w pozycji uchylnej, którą komfortowo i automatycznie steruje się przez przekręcenie klamki do odpowiedniego położenia. Dzięki temu zamykanie skrzydła o masie do 200 kg jest łatwe i wygodne.

Do całego systemu Patio stosowane są standardowe profile okienne z drewna, PVC lub aluminium, jak również cztery identyczne narożniki do zasuwnic ze środkowym/ zmiennym osadzeniem klamki. Wygodne umieszczenie nożyc ślizgowych w prowadnicy umożliwia również szybki i bezpieczny montaż na zacisk. Łatwa regulacja wysokości wózka okazuje się pod wieloma względami  korzystna w praktyce. Zakres regulacji od -2 do +6 mm nie wymaga przesunięcia prowadnicy w przypadku lekkich skrzydeł, a gwint zabezpieczony przed nadmiernym przykręceniem i wyciągnięciem zapobiega uszkodzeniom skrzydeł oraz sprawia, że nie ma konieczności ich podnoszenia czy odciążania. Duże odstawienie skrzydła umożliwia wykorzystanie większych głębokości profili, np. w ciężkich oknach energooszczędnych z potrójnym szkleniem, w systemach z okładzinami aluminiowymi, a także użycie klamek zewnętrznych.

W momencie wprowadzenia na rynek Patio Alversa dysponować będzie wszystkimi niezbędnymi certyfikatami. Roto podkreśla, że "kompleksowe i zakończone powodzeniem testy również potwierdzają, iż nasi klienci od samego początku będą mieli do dyspozycji innowację w 100% gotową do wprowadzania na rynek".

źródło i zdjęcia: Roto Frank Okucia Budowlane

Firma powiązana:

Roto Frank Okucia Budowlane

Telefon 81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
www.roto.pl
info.pl@roto-frank.com

Roto Frank Okucia Budowlane