Nowości

Bosch: Pierwsza akumulatorowa szlifierka oscylacyjna i trzy szlifierki sieciowe

07.09.2016

Nowe szlifierki oscylacyjne Bosch dla profesjonalistów to przede wszystkim wygoda w obsłudze. Wśród nowych modeli znajduje się pierwsza wersja akumulatorowa, a narzędzia wyposażono w szereg innowacyjnych rozwiązań tj. możliwość wymieniania płyt. Dzięki temu praca staje się prostsza i bardziej efektywna.

Wyjątkowo poręczne i wygodne  – takie są nowe jednoręczne szlifierki oscylacyjne firmy Bosch dla profesjonalistów. Linia szlifierek przeznaczony do prac przygotowawczych obejmuje trzy narzędzia sieciowe: GSS 140-1 A Professional, GSS 160-1 A Professional i GSS 160 Multi Professional oraz pierwszą akumulatorową szlifierkę oscylacyjną 18 V GSS 18V-10 Professional. Narzędzia oferują użytkownikom profesjonalnym z branż związanych z obróbką drewna, a także malarzom i lakiernikom, większą wszechstronność działania niż porównywalne modele konkurencji.

Nowe szlifierki oscylacyjne Bosch dla profesjonalistów to przede wszystkim wygoda w obsłudze

Swoją wszechstronność zawdzięczają rozwiązaniu z trzema wymiennymi płytami szlifierskim: kwadratową, prostokątną i trójkątną. Użytkownicy mogą teraz w szybki i łatwy sposób przystosować narzędzia do wykonywanej pracy. Papier ścierny można mocować w zależności od płyty - w systemie mocowania "Easy Fit" albo na rzepy (Velcro). Narzędzia ważą od 1,1 do 1,5 kg i są znacznie lżejsze od poprzednich modeli,a dzięki ergonomicznemu uchwytowi z miękką okładziną można nimi pracować w różnych pozycjach i obsługiwać je przy użyciu jednej ręki.

Wszechstronne szlifierki oscylacyjne do wielu zastosowań

Bosch oferuje odpowiednie narzędzie do każdego z zastosowań: model GSS 140-1 A Professional jest wyposażony w kwadratową płytę szlifierską i jest przeznaczony do szlifowania mniejszych, równych powierzchni. Dzięki metalowej płycie narzędzie jest jeszcze bardziej wytrzymałe niż poprzedni model. Użytkownicy mogą używać zarówno standardowego papieru ściernego, jak i papieru z rolki, ponieważ narzędzie jest wyposażone w dwa systemy mocowania: rzepy (Velcro) oraz na zaciski "Easy-Fit".

W wyposażeniu standardowym szlifierki GSS 160-1 A Professional znajduje się prostokątna płyta szlifierska, przeznaczona zwłaszcza do obróbki krawędzi np. stołów. Węższa płyta szlifierska (w porównaniu do płyty kwadratowej) minimalizuje ryzyko ześlizgnięcia się szlifierki poza krawędź i przypadkowego zaokrąglenia krawędzi. Papier ścierny mocowany za pomocą rzepów (Velcro) można wyjątkowo łatwo wymienić.
Szlifierka GSS 160 Multi Professional oferuje, oprócz kwadratowej i prostokątnej, także trójkątną płytę szlifierską, która ułatwia obróbkę narożników, ram okiennych, drzwi i mebli oraz dowolnego rodzaju wypełnień.

Wśród nowych modeli znajduje się pierwsza wersja akumulatorowa

Akumulatorowa szlifierka oscylacyjna GSS 18V-10 Professional ułatwia użytkownikom pracę wymagającą trzymania narzędzia nad głową oraz pracę w miejscach trudno dostępnych. Umożliwia także łatwiejsze szlifowanie delikatnych materiałów: brak kabla eliminuje ryzyko pozostawienia śladów lub uszkodzenia wykończonej powierzchni. Akumulatorowa szlifierka oscylacyjna jest dostępna w wersji z kwadratową płytą szlifierską lub ze wszystkimi płytami szlifierskimi.

Wszystkie cztery modele są wyposażone w efektywny system odsysania pyłu, który ma kluczowe znaczenie dla zdrowia użytkowników i trwałości elektronarzędzi. Pył jest odprowadzany albo do załączonego pojemnika na pył z mikrofiltrem, albo do podłączonego do narzędzia odkurzacza.

Sieciowe i akumulatorowe szlifierki oscylacyjne są już dostępne w sprzedaży. Wszystkie modele są dostarczane z różnym wyposażeniem standardowym, w opakowaniu kartonowym lub walizce L-BOXX. Zastrzegamy sobie prawo wprowadzania zmian.

źródło i zdjęcia: Robert Bosch Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.