Nowości

Płyty Pfleiderer w nowej szerokości

29.08.2016

W sierpniu 2016 roku firma Pfleiderer Grajewo S.A. rozpoczęła sprzedaż płyt laminowanych w nowym formacie i w nowych strukturach powierzchni, które pozwalają na jeszcze lepsze podkreślenie walorów estetycznych zastosowanych dekorów.

Płyty laminowane Pfleiderer Grajewo S.A. dotychczas dostępne były w formacie: 2 800 mm x 2 070 mm. Z początkiem sierpnia bieżącego roku, drugi z tych parametrów zastąpiony został nowym, a płyta zyskała wymiary 2 800 x 2 100 mm. Zmiana ta, wynikająca z procesu integracji z Pfleiderer GmbH, przyniesie wiele korzyści klientom.

- Takie formaty płyt Pfleiderer docelowo pozwolą także podnieść wydajnoś produkcji naszym klientom. Ponadto umożliwią efektywniejsze wykorzystanie środków transportu, ze względu na możliwość przewozu materiału o większej powierzchni - wyjaśnia Marcin Małecki, Product Manager Pfleiderer Grajewo S.A.

Przyjemne w dotyku
Wraz z nową szerokością, 1 sierpnia br. Pfleiderer wprowadził w Polsce również dwie innowacyjne struktury powierzchni płyt laminowanych, które pozwolą na podkreślenie estetyki zastosowanych dekorów.

Dzięki inwestycji w nowe matryce, znaną strukturę Classic (C) zastąpiła Montana (MO). Ta trójwymiarowa struktura charakteryzuje się dobrze zaznaczonymi porami drewna, pasującymi zwłaszcza do wzorów inspirowanych naturalnymi gatunkami. Z kolei uniwersalna Semi Matt (SM), która zastąpiła strukturę Gładką (G), to idealna propozycja do dekorów jednobarwnych. Delikatny mat podkreśli głębię koloru, jednocześnie wpisując się w trend powierzchni matowych.

Do wielu zastosowań
Płyty laminowane Pfleiderer to jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych do produkcji wszystkich typów mebli i elementów zabudowy wnętrz, a także aranżacji w postaci okładzin ściennych. Niezwykle szeroka paleta barw, interesujących deseni i bogactwo zachwycających faktur umożliwiają dopasowanie płyt laminowanych do najbardziej wymagających pomieszczeń, nadając im niepowtarzalny urok.

Laminat pokrywający płyty zapewnia wytrzymałość i odporność na drobne uszkodzenia mechaniczne - zarysowania i uderzenia, a także na działanie wilgoci i wysokiej temperatury. W odróżnieniu od drewna, płyty nie zmieniają koloru pod wpływem działania promieni UV. Są łatwe w utrzymaniu w czystości - nie gromadzą ładunków elektrostatycznych na swojej powierzchni, dzięki czemu nie przyciągają kurzu.

źródło i zdjęcie: Pfleiderer