Nowości

Kabiny PREMIER – angielski styl w polskiej łazience

30.01.2012

Stylowe – tak można jednym słowem opisać nowe natryski angielskiej marki Coram Showers, które na początku stycznia dołączyły do oferty Coram Poland. Kabiny Premier, bo o nich mowa, to doskonała propozycja dla osób, które szukają wyposażenia z wyższej półki.

Nowa seria kabin prysznicowych Premier angielskiej marki Coram Showers trafiła do oferty firmy Coram Poland na początku stycznia 2012 roku. Natryski zaprojektowane i wyprodukowane w Wielkiej Brytanii zwracają uwagę elegancką stylistyką kreowaną poprzez zastosowanie dużych płaszczyzn szkła i ograniczenie do minimum ilości profili. Zabieg ten można określić mianem „angielskiej powściągliwości”, ale równie dobrze można nazwać go wpisaniem się w trendy projektowania nowoczesnych kabin prysznicowych, których estetyka ma być transparentna a użytkowość wysoka.

Kabiny Premier wykonane zostały ze szkła hartowanego o grubości  8 mm, spełniającego europejskie normy w zakresie bezpieczeństwa: EN 12150 oraz EN 12600. Szkło w standardzie zabezpieczone jest trwałą powłoką Glassguard Protection redukującą przywieranie do szkła osadów z wody oraz mydła. Szklane tafle przedzielają wyłącznie eleganckie chromowane zawiasy i uchwyty otwierania drzwi. Rolę elementu stabilizującego konstrukcję, w przypadku zastosowanej tu budowy bezramowej, pełni metalowy łuk umieszczony w górnej części kabiny. Do tej podpory, z dwóch stron mocowanej do ściany, przytwierdzone są szklane tafle.

Cechą stylistyczną kabin Premier jest również strzelistość uzyskana dzięki podniesieniu wysokości bocznych paneli kabiny. Ściany stałe, o 5 cm wyższe niż tafle ruchome, optycznie „wyciągają” całą konstrukcję natrysku w pionie.

W serii Premier dostępne są:

  • drzwi do wnęki prawo- i lewostronne szerokości 80, 90, 100 i 120 cm,

  • ścianki stałe o szerokości: 80 i 90 cm,

  • kabiny ¼ koła z drzwiami otwieranymi o wymiarach 80x 80 cm, 90x90 cm,

  • kabiny asymetryczne prawo- i lewostronne o wymiarach 120x90 cm,

  • drzwi przesuwne o szerokości 120 cm,

  • kabina ¼ koła z drzwiami przesuwnymi o wymiarach 120x90 cm

Cechą charakterystyczną nowych kabin, na którą zwraca uwagę producent, jest ich rewolucyjnie wysoka szczelność. W Wielkiej Brytanii, gdzie wiodącym materiałem okładzin podłogowych w łazienkach jest drewno, to ogromna zaleta, ponieważ w przypadku  najmniejszego nawet przecieku zniszczeniu może ulec podłoga łazienki. Aby uzyskać maksymalną szczelność Coram Showers zaleca stosowanie kabin Premier wraz z brodzikami z materiału o nazwie Coratech, dostępnymi w ofercie. W przypadku takiego zestawienia firma oferuje dożywotnią gwarancję wodoszczelności konstrukcji.

Źródło: Coram Poland

Więcej

Firma powiązana:

Coram

Telefon 22 899 15 40, 22 899 03 20
www.coram.pl
coram@coram.pl

Coram