Nowości

Szarość wchodzi do gry. Nowy kolor fugi DF 10 w ofercie Sopro Polska

10.08.2016

Szarość to kolor coraz częściej zapraszany do naszych łazienek, kuchni i tarasów. Z jej pomocą możemy stworzyć zarówno spokojną i stonowaną aranżację, jak też energetyczną, kompletnie nieszablonową kompozycję. Z myślą o inwestorach, którzy swoje okładziny ceramiczne pragną uzupełnić o wysublimowany detal, Sopro wprowadziło do oferty sprawdzoną fugę Sopro DF 10 w nowym, bazaltowym odcieniu szarości.

Taras – wizytówka domu

Mogłoby się wydawać, że o szarości powiedziano już wszystko. Nic bardziej mylnego – wszystko zależy od tego, z jaką barwą, materiałem i w jakich proporcjach zestawi się ją w danej przestrzeni. Szarość jest na tyle uniwersalna, że zmieniając jedynie dodatki, nasz taras co sezon może prezentować zupełnie inne oblicze!

Jedną z ciekawszych opcji jest połączenie szarości i zieleni w postaci kwiatów doniczkowych

Jedną z ciekawszych opcji jest połączenie szarości i zieleni w postaci kwiatów doniczkowych. Zielony – kolor odzwierciedlający naturę, a zatem równowagę i relaks oraz szary – uosobienie odpoczynku i ciszy stworzą stonowany duet, idealny dla tych, którzy w domowym zaciszu szukają ukojenia po długim dniu pracy. Wyrafinowaną, chłodną elegancję zapewni nam zestawienie dwóch szarości o różnych odcieniach, na przeciwnym biegunie zaś można umiejscowić połączenie szarości i czerwieni, która nada powierzchni nietuzinkowy charakter.

Sopro Polska wprowadziło do swojej oferty nowy kolor sprawdzonej i uznanej zaprawy fugowej Sopro DF 10

Z myślą o poszukujących takiego wykończenia okładziny tarasowej, które zagra w zestawieniach zarówno stonowanych, jak i tych bardziej śmiałych, a które będzie zarazem stanowić trwały element spajający aranżacyjną całość, Sopro Polska wprowadziło do swojej oferty nowy kolor sprawdzonej i uznanej zaprawy fugowej Sopro DF 10. Występująca w nowym odcieniu szarości BAZALT 64 cementowa, elastyczna, szybkowiążąca zaprawa fugowa o trwałych barwach i wysokiej wytrzymałości jest zalecana do spoinowania szerokiej gamy okładzin z ceramiki, kamienia naturalnego czy płyt z konglomeratów.

– "Dzięki wysokim parametrom użytkowym, Fuga Sopro DF 10 zapewnia stałą ochronę przed rozwojem pleśni i mikroorganizmów oraz powstawaniem osadów wapiennych pomiędzy okładzinami" - tłumaczy Daria Bielska-Muszalik, Product Manager Sopro.

Fuga Sopro DF 10 zapewnia stałą ochronę przed rozwojem pleśni i mikroorganizmów oraz powstawaniem osadów wapiennych pomiędzy okładzinami

– "Rozwiązanie jest odporne na oddziaływanie mrozu i czyszczenie preparatami pod ciśnieniem, dlatego doskonale nadaje się do spoin podlegających termicznym obciążeniom na balkonach i tarasach. Fuga DF 10 stanowi tym samym estetyczne i eleganckie wykończenie każdej tarasowej aranżacji" – dodaje.

Szarość w łazience – czysta estetyka

Szarość doskonale odnajduje się także w aranżacjach łazienek, salonów kąpielowych i domowych gabinetów SPA. Barwa idealnie łączy się z niemal każdym kolorem i w prawie każdym zestawieniu wygląda dobrze. Połączenie szarości i jaskrawej czerwieni to prawdziwa bomba energetyczna. Jeden – spokojny i neutralny stanowi tło i eksponuje drugi, dominujący i zaborczy, dlatego czerwień okładziny idealnie dopełni szary odcień zaprawy fugowej.

Szarość doskonale odnajduje się także w aranżacjach łazienek, salonów kąpielowych i domowych gabinetów SPA

Z kolei połączenie beżu i szarości doda naszej aranżacji jasności i sprawi wrażenie niczym nieograniczonej przestrzeni. To zestawienie uniwersalne – pasuje do każdego typu pomieszczenia, a ponadto niesie ze sobą ponadczasową elegancję i wdzięk. Tak łagodne zestawienie sprawdzi się szczególnie w małych łazienkach, które potrzebują optycznego powiększenia oraz dużej ilości naturalnego światła.

W aranżacjach łazienkowych świetnie sprawdzi się także zaprawa fugowa Sopro DF10 w nowym odcieniu szarości BAZALT 64. Można ją wykorzystać do spoinowania ceramiki, mozaiki szklanej oraz kamienia naturalnego, zarówno w okładzinach poziomych, jak i pionowych o grubości do 4 mm.

– "Dzięki technologiom Hydrodur® i OPZ2 fugę cechuje zwiększona ochrona na przenikanie wody i zabrudzeń, a także odporność na tworzenie się osadów wapiennych, dzięki czemu produkt gwarantuje trwałość koloru przez cały okres użytkowania" – tłumaczy Daria Bielska-Muszalik.

– "Nową, szarą barwę zaprawy fugowej można uzupełnić złotym lub srebrnym brokatem, uzyskując ciekawy efekt kolorystyczny" – podpowiada ekspert Sopro.

Szarość to kolor, który dobrze rozumie się z szeroką paletą zestawień, barw i materiałów wykończeniowych. Najnowsza propozycja w ofercie Sopro to rozwiązanie, które nie tylko stworzy wiele możliwości aranżacji, ale też zagwarantuje jej doskonałą trwałość.

źródło i zdjęcia: Sopro Polska

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska