Nowości

Dobry klimat w Twoim domu - Rekuperator wewnątrzścienny Alnor HRU-WALL

02.08.2016

HRU-WALL jest rekuperatorem jednorurowym wyposażonym w wymiennik ceramiczny który posiada odzysk do 82%. Energooszczędny wentylator EC działa na przemian co 70 sekund nawiewając i wyciągając powietrze z pomieszczenia. Dzięki niskiemu zużyciu energii, oraz bardzo cichej pracy wskazane jest działanie rekuperatora wewnątrzściennego non stop.

Najbardziej efektywne wykorzystanie rekuperatora jednorurowego jest gdy użytkowane są dwa rekuperatory wewnątrzścienne w dwóch blisko położonych siebie pomieszczeniach – które są podłączone do jednego regulatora obrotów HRU-WALL-CONTR-I.

Rekuperator jednorurowy działa w 3 szybkościach zależności od potrzeb i wielkości pomieszczenia, oraz jest możliwość włączenia by-pass w momencie gdy powietrze na zewnątrz jest podobnej temperatury co w pomieszczeniu. Rekuperator wewnątrzścienny jest przeznaczony do instalacji w pojedynczym pomieszczeniu, np. w salonie lub w sypialni: w celu lepszego zrównoważenia przepływu często używa się dwóch równolegle pracujących rekuperatorów wywiewno-nawiewnych o przeciwstawnych i zsynchronizowanych przepływach.

źródło i zdjęcia: Alnor Systemy Wentylacji

Firma powiązana:

Alnor Systemy Wentylacji

Telefon 22 737 40 00
www.alnor.pl
alnor@alnor.com.pl

Alnor Systemy Wentylacji