Nowości

Zupełnie nowe rekuperatory Pro-Vent z wymiennikiem przeciwprądowym MISTRAl Slim

26.07.2016

Najlżejsze centrale na rynku! Dlaczego warto wybrać rekuperator z serii Mistral Slim?

Najbardziej skuteczny rodzaj wymiennika

Specjalny, zastrzeżony w Urzędzie Patentowym wymiennik przeciwprądowy zapewnia wysoki odzysk ciepła na poziomie 85-94%, wysoką odporność na zamarzanie i minimalne straty ciśnienia.

Najlżejsza w swojej klasieNajlżejsza w swojej klasie

Wyjątkowo lekka centrala (2-3 razy mniejsza waga od spotykanych na rynku) pozwala na łatwy i bezpieczny montaż pod sufitem. Konstrukcja zapewnia pełną funkcjonalność i łatwość obsługi przy niewielkich gabarytach urządzenia.

Efektywne chłodzenie latem

Automatyczny, 100% szczelny bypass wymiennika pozwoli na nawiewanie powietrza bez odzysku ciepłą. Szczelna konstrukcja umożliwia automatyczne sterowanie odzyskiem ciepła centrali oraz pozwala na współpracę z płytowym GWC.

Ciche i ekonomiczne wentylatory = oszczędność energii

Zastosowanie nowoczesnych wentylatorów o dużych średnicach z silnikiem stałoprądowym EC to dodatkowe oszczędności w zużyciu energii oraz zmniejszenie hałasu.

Zoptymalizowana metoda dogrzewania

Centrale MISTAL SLIM opcjonalnie mogą być wyposażone w impulsową nagrzewnicę wstępną. Nagrzewnica jest załączana podczas mrozów tylko na 10-20 minut w cyklach co 80-100 minut.

Współpraca z GWC

Centrale MISTRAL SLIM są przystosowane do współpracy z gruntowym wymiennikiem ciepła.

Dobierz automatykę do własnych potrzeb

Automatyka central MISTRAL SLIM oferuje do wyboru szereg ciekawych funkcjonalności dodatkowych, np. pracę automatyczną, kontrolę CO2, programowanie tygodniowe, kontrolę szronienia, współpracę z okapem lub kominkiem, wskaźnik zabrudzenia filtrów, kontrolę ciśnienia, sterowanie GWC, obsługę bypassu, recyrkulacji, sterowanie strefami, nagrzewnicami i wiele innych.

Wykres szybkiego doboru central MISTRAL SLIM

Oblicz wymaganą wydajność wentylacji (powierzchnia użytkowa x wysokość pomieszczeń x krotność wymiany).
Odszukaj na wykresie model centrali, dla której wymagana wydajność wentylacji mieści się w obszarze pracy ciągłej (kolor niebieski).

źródło i zdjęcia: Pro-Vent Systemy Wentylacyjne