Nowości

Nowości techniki grzewczej marki FERRO

25.07.2016

Grupa mieszająca do rozdzielaczy 1” dla pompy o rozstawie przyłączy 130 mm GM-WP jest urządzeniem służącym do obniżenia temperatury czynnika grzewczego w instalacjach ogrzewania podłogowego. Głównymi elementami grupy są: czterodrogowy mieszający zawór termostatyczny Rp3/4 o zakresie regulacji 25°C-50°C, termometr 0-80°C oraz odpowietrznik ręczny służący do odpowietrzenia pompy. Dodatkowo na wyposażeniu znajdują się półśrubunki do pompy 1 1/2” oraz przyłącza do rozdzielacza z uszczelnieniem o-ring.

Dobowy regulator elektronicznyCałe urządzenie pełni rolę miejscowego układu zmieszania stosowanego w przypadku, kiedy ogrzewanie podłogowe znajduje się w obrębie jednej kondygnacji. Konstrukcja i wymiary grupy mieszającej umożliwiają montaż bezpośrednio do każdego typu rozdzielacza o rozstawie przyłączy 210 mm. Charakterystyczną cechą i główną zaletą urządzenia są prostota i precyzja regulacji oraz małe gabaryty.

Dobowe regulatory elektroniczne

Najnowsze regulatory temperatury marki Ferro – dobowy regulator elektroniczny FQ1 i dobowy regulator elektroniczny bezprzewodowy FQ1TXT6 przewidziane są do pracy w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych. Głównym zadaniem regulatora jest sterowanie urządzeniem grzewczym tak, aby osiągnąć zadaną temperaturę. Urządzenia Ferro są zgodne z dyrektywami EMC, LVD, RoHS. Charakteryzują się funkcjonalnością, prostotą i wygodą w ustawianiu temperatury. Na uwagę zasługuje innowacyjna funkcja automatycznego zapamiętywania dwóch nastaw dobowych. Do podstawowych funkcji regulatorów należy: sygnalizacja pracy urządzenia grzewczego, sygnalizacja rozładowania baterii, korekta wskazań temperatury, a także możliwość wyłączenia regulatora po sezonie grzewczym. Urządzenia posiadają także tryb testowy pozwalający na sprawdzenie poprawności działania regulatora.

Dobowy regulator elektroniczny, bezprzewodowyCharakterystyka techniczna regulatorów:

Napięcie zasilania: 3V DC (2 baterie AA)

Zakres pomiaru temperatury: od -9,9°C do +45°C

Zakres regulacji temperatury: 5°C – 45°C

Dokładność wskazań temperatury: 0,1°C

Dokładność regulacji temperatury: 0,2°C

Zakres histerezy: 0,2°C/0,5°C/1°C/2°C/5°C

Temperatura pracy: od 2°C do 45°C

Maksymalne obciążenie: 5 A, 230 V, 50 Hz

Regulator przewodowy posiada wyjście przekaźnikowe, beznapięciowe, SPDT (przełączne). W modelu przewodowym FQ1 istnieje możliwość podłączenia czujnika zewnętrznego. Producent oferuje regulatory w komplecie z kołkami rozporowymi i bateriami.

Termometr axialny

Grupa mieszająca do rozdzielaczy 1” dla pompy 130 mmArmatura pomiarowa marki Ferro została poszerzona o nowy model termometru. Termometr 40 mm 1/4" 120°C axialny (tylny) T40120A służy do pomiaru temperatury we wszelkich rodzajach instalacji grzewczych. Obudowa wykonana jest ze stali ocynkowanej, pokrywa z tworzywa odpornego na zarysowanie, a tarcza z aluminium lakierowanego proszkowo. Mechanizmem urządzenia jest spirala bimetaliczna.

Parametry techniczne:

Średnica tarczy: 40 mm

Zakres: 0-120°C

Przyłącze: mosiężne 1/4” tylne

źródło i zdjęcia: Ferro S.A.

Firma powiązana:

Ferro S.A.

Telefon 12 256 21 00
www.ferro.pl
info@ferro.pl

Ferro S.A.