Nowości

Schody dla wygody ze stopni Grando – nowość Polbruk

21.07.2016

Schody to nie tylko element umożliwiający płynne przejście pomiędzy różnymi poziomami, lecz także efektowne połączenie przestrzeni. Radzimy, jak krok po kroku, z wykorzystaniem stopnia schodowego Grando – nowości w ofercie firmy Polbruk, wykonać ciekawą, wygodną kompozycję.

Stopień schodowy

Wykonanie schodów jest niezwykle łatwe dzięki wykorzystaniu Stopnia schodowego Grando. Monolityczne bloki schodowe o nowoczesnym wyglądzie są spójne z całym systemem bloczków Grando, z których można zrealizować murki, obrzeża oraz skarpy. Nowy stopień schodowy dostępny jest w dwóch praktycznych wymiarach: 100×40 cm (faktura łamana) i 100×46 cm (gładka), wysokości 15 cm, i czterech atrakcyjnych kolorach: latte, hawaii, paloma oraz alpen. Zróżnicowana wielkość stopni pozwala wykonać schody o różnej szerokości. Ponadto elementy o fakturze łamanej, które swoim wyglądem przypominają naturalny kamień, świetnie dopełniają przestrzenie ogrodów utrzymanych w różnym stylu. Natomiast te gładkie, skutecznie uzupełniają aranżacje modernistyczne i industrialne. Dzięki gotowym stopniom Grando w szybki sposób wykonamy wygodne i efektowne schody. Jak to zrobić?

Kilka kroków do perfekcji

W pierwszej kolejności należy zadbać o stabilne i mocne podłoże. Jeżeli grunt jest słaby trzeba wzmocnić go poprzez podsypkę lub wykonanie podbudowy. W tym celu, w miejscu, w którym mają powstać schody, usuwamy wierzchnią warstwę ziemi (humus ok. 20-25 cm) i wykonujemy zasyp piaskowo-cementowy lub podbudowę z suchego betonu. Po tych czynnościach przystępujemy do budowy schodów. Rozpoczynamy od osadzenia elementów brzegowych (np. palisad, obrzeży czy murku) w suchym lub półsuchym betonie zachowując pomiędzy nimi odstęp 3-5 mm. Następnie układamy poszczególne stopnie rozpoczynając od najniższego. Głębokość stopnia najlepiej dopasować do rozmiaru stopnia schodowego Grando. Dzięki temu wyeliminujemy problem z docinaniem materiału, a schody zyskają na swojej estetyce nie tracąc zarazem wysokich parametrów technicznych.

Wykonanie schodów jest niezwykle łatwe dzięki wykorzystaniu Stopnia schodowego Grando

Stopień schodowy Grando przeznaczony jest również do wykonania schodów tarasowych, ogrodowych oraz siedzisk. Z jego pomocą w szybki i prosty sposób stworzymy wygodne oraz estetyczne schody, niezależnie od stylu w jakim utrzymana jest posesja.

Stopień schodowy Grando
Wymiary (faktura brzegu): 100×40x15 cm (łamana), 100x46x15 cm (gładka)
Kolory: latte, hawaii, paloma, alpen

źródło i zdjęcia: Polbruk