Nowości

Gruntowna obrona – superszczelna ochrona z Mistrzowskiej Drużyny Sopro

07.07.2016

Tu liczy się przede wszystkim skuteczność i niezawodna ochrona - jak w linii obrony Polskiej Reprezentacji. Ta podstawowa formacja musi być monolitem - każde pęknięcie w ustawieniu obrony trzeba zamostkować, należy uchronić się przed niepożądanymi przeciekami i zagwarantować sobie pewność 100 % ochrony przed nieprzewidzianymi wypadkami. Poznajcie superszczelną ochronę z Mistrzowskiej Drużyny Sopro.

To, w jaki sposób zabezpieczymy swoją łazienkę, balkon czy taras przed wilgocią, będzie miało ogromny wpływ na nasz spokojny sen, zwłaszcza w podbramkowych, awaryjnych sytuacjach. Nagła usterka hydrauliki, rozszczelnienie w instalacji, odmawiająca współpracy pralka lub zmienne czynniki atmosferyczne w przypadku przestrzeni zewnętrznych - to przyczyny wypadków, na które nie mamy większego wpływu. To, na co wpływ mamy, to ciężar skutków, które można ograniczyć poprzez zastosowanie odpowiedniego uszczelnienia, powołując do budowlanej czy remontowej drużyny tylko najlepszych zawodników.

Supeszczelny sposób na atakującą wilgoć

Sopro DSF® 523 to jednoskładnikowa, cementowa zaprawa uszczelniająca do wytwarzania elastycznych powłok nieprzepuszczających wody i mostkujących pęknięcia, dedykowana zwłaszcza do uszczelnienia balkonów, tarasów, domowych salonów SPA czy basenów kąpielowych, narażonych na wysokie obciążenie wodą. To prawdziwy lider linii obrony - masa charakteryzuje się kilkukrotnie wyższą klasą elastyczności niż niektóre wersje zapraw dwuskładnikowych, a dodatkowo jest bardzo wygodna w użyciu. Dzięki możliwości nakładania w różnych konsystencjach (wałkiem, pędzlem, pacą lub metodą natryskową), wykonawcy nie muszą martwić się o dobór właściwych proporcji. Jak każdy zawodowy obrońca, działa szybko i niezawodnie - po związaniu, Sopro DSF® 523 tworzy elastyczną, wodoszczelną powłokę, chroniąc wszystkie warstwy znajdujące się pod uszczelnieniem by nic nie przedostało się w newralgiczne strefy tarasowej i balkonowej aranżacji.

Niezastąpione wsparcie

Mobilny, wydajny, gotowy do działania – pomocnik linii obrony musi być przygotowany na każdą ewentualność. I taki właśnie jest FDF 525. To wysokoelastyczna, jednoskładnikowa, mostkująca rysy folia w płynie do uszczelniania ścian i podłóg wykładanych płytkami i płytami. Chroni przed wodą działającą bez ciśnienia w obciążonych wilgocią pomieszczeniach, np. łazienkach, natryskach, umywalniach, pomieszczeniach sanitarnych. Szczelny obrońca FDF 525 to prawdziwy ewenement na rynku – w porównaniu z tradycyjnymi metodami, wymaga naprawdę znikomego zużycia materiału (ok. 0,6 kg/m² na warstwę), a mimo, że grubość uszczelnienia jest niewielka, konstrukcja pod nim i tak pozostaje trwale sucha. Jego niezwykle ważną zaletą jest krótki czas gotowości do dalszego działania, który wynosi zaledwie 3 godziny. FDF, choć na pierwszy rzut oka często bywa niewidoczny, jego praca dla trwałości linii obrony jest absolutnie kluczowa.

Obronny duet do zadań specjalnych

W nowoczesnym futbolu o jakości linii obrony decyduje zgranie pary stoperów – muszą ściśle ze sobą współpracować, szybko reagować i wzajemnie się uzupełniać. Decydując się na wykonanie uszczelnienia, warto sięgnąć po szybkowiążącą dwuskładnikową cementową zaprawę Sopro TDS 823, której każda warstwa schnie zaledwie 2 godziny, skutecznie mostkuje rysy, a dzięki technologii MicroGum® charakteryzuje się najwyższą elastycznością. Zaprawa jest ponadto niezwykle wydajna i wyjątkowo łatwa w obróbce. TDS 823 zagra niemal na każdej pozycji – sprawdzi się w przypadku uszczelnień powierzchni balkonów, tarasów, natrysków, łazienek, basenów kąpielowych, przeznaczonych do wykończenia okładzinami ceramicznymi lub kamiennymi. Znajdzie swoje miejsce w przypadku renowacji istniejących lub wykonania nowych nośnych i trwałych okładzin z płytek ceramicznych na balkonach i tarasach. To idealny zawodnik do wytwarzania szybkoschnących, elastycznych, mostkujących rysy powłok uszczelniających, zabezpieczających powierzchnie elementów budowlanych i budowli.

W przypadku konstruowania niezawodnej linii obrony nie ma miejsca na kompromisy i słabe ogniwa. Nie inaczej mają się sprawy w przypadku wyboru produktów, które mają chronić nasze tarasy, balkony i łazienki przed zalaniem czy zawilgoceniem. Powierzchnie pozbawione dodatkowej ochrony w czasie zalania czy, w przypadku obszarów zewnętrznych - w obliczu działania niekorzystnych warunków atmosferycznych, będą narażone na powstanie wielu nieodwracalnych, a tym samym bardzo kosztownych w naprawie szkód. Lepiej więc nie dopuścić do przerwania linii obrony i postawić na sprawdzone, pewne rozwiązania.

źródło i zdjęcia: Sopro Polska

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska