Nowości

Korytka do odwodnień liniowych AS-300

18.01.2012

AS-300 to Bardzo prosty, bezpieczny w montażu i w eksploatacji wyrób od początku do końca wyprodukowany z polskich materiałów przez rodzimą firmę AS PPH A. Sobiesiak. Najwyższą jakość produktów osiagnięto dzięki stosowaniu "Betonu Wysokiej Wytrzymałości" oraz materiałów trwale zabezpieczonych przed korozją.

Zastosowanie: odwodnienie dróg, ulic, garaży, parkingów, wjazdów, stacji paliw, powierzchni magazynowych, placów manewrowych, myjni samochodowych itp.

Zakresy technologiczne

  • elementy bez spadku wewnętrznego
  • możliwość łączenia elementów pod kątem
  • studzienki z łapaczami zanieczyszczeń, dekle z króćcem, dekle zaślepiające
  • korpusy z otworami w dnie lub w bocznych ściankach - do odprowadzania wody

Wymiary:

  • długość: 665 mm
  • szerokość zewnętrzna: 393 mm
  • szerokość wewnętrzna: 303 mm
  • wysokość: 525, 465, 405, 345 mm

Korpus korytka – wykonany jest z betonu cementowego o klasie wytrzymałości C60/75 (B70) z dodatkami polimerowymi. Materiał użyty do wykonania elementów wzmocniony jest włóknem szklanym alkalioodpornym poprawiającym w znacznym stopniu właściwości korytka na zginanie i udarność. Beton charakteryzuje się wysoką odpornością na długotrwałe działanie mrozu oraz soli rozmrażających ("+R"). Korpusy korytek zakończone są specjalnym wgłębieniem umożliwiającym wykonanie szczelnego połączenia elementów odwodnienia AS.

Łączenie korytek – wykonuje się przy zastosowaniu zapraw mrozoodpornych i wodoszczelnych. 

Ścianki korpusu zabezpieczone są zabarwionym impregnatem, który ogranicza odparowanie wody w okresie dojrzewania betonu oraz dodatkowo chroni korytko przed agresywnością środowiska. Impregnat zwiększa także przyczepność ścianki zewnętrznej do obudowy betonowej. Stosowanie zabarwionego impregnatu ułatwia kontrolę prawidłowego wykonania zabezpieczenia.

Listwy wsporcze wykonane są z profili stalowych, gorąco walcowanych, ocynkowanych ogniowo, które są zakotwione w ściankach korpusu. Konstrukcja ta zabezpiecza krawędzie korytka i stanowi solidny element mocowania rusztów.

Ruszty – żeliwne lakierowane lub z powłoką KTL w kl. D400 kN i E600 kN. Mocowanie rusztów wykonuje się śrubami nierdzewnymi wkręcanymi w ocynkowane, gwintowane gniazda, znajdujące się w listwach wsporczych. Gniazda mocujące są przelotowe - przystosowane do czyszczenia. Wbudowywanie korytek na ławie betonowej z obetonowaniem bocznym należy wykonywać zgodnie z informacją w katalogu.

Gwarancją najwyższej jakości odwodnień jest Certyfikat ISO 9001:2008. Ze względu na solidny sposób mocowania rusztów, odwodnienia są absolutnie bezpieczne w trakcie eksploatacji nawierzchni.

Źródło: AS Piaseczno

Więcej

 

Firma powiązana:

AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych

Telefon 22 750 29 00, 22 737 05 22-23, 602 392 652, 606 894 487
www.aspph.pl
biuro@aspph.pl

AS PPH Producent odwodnień liniowych i punktowych