Nowości

MCR Home - gazowy kocioł kondensacyjny od De Dietrich

09.06.2016

Na podstawie Dyrektywy ErP zostały ustalone minimalne poziomy sprawności energetycznej urządzeń grzewczych oraz maksymalne poziomy emisji zanieczyszczeń i hałasu. Na poziomie minimum 86% został ustalony wymóg sprawności sezonowej, który spełniają wyłącznie kotły kondensacyjne, dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej tego typu urządzeń. Firma De Dietrich w połowie maja wprowadziła do swojej oferty sprzedażowej nowy kompaktowy kocioł - MCR Home.

W wielu domach, gdzie jednym z głównych kryteriów były cena i prostota urządzenia grzewczego, prym wiodły klasyczne kotły gazowe z zamkniętą komorą spalania. Po wprowadzeniu Dyrektywy ErP są one zastępowane w ofercie producentów przez kotły kondensacyjne. Nowa propozycja firmy De Dietrich, kocioł MCR Home, to gazowy, naścienny, 2-funkcyjny kocioł kondensacyjny. Jest lekki ważący zaledwie 26 kg i wyróżniający się kompaktową konstrukcją: 395x700 x 297 mm. - MCR Home to idealny następca klasycznych kotłów gazowych z zamkniętą komorą spalania. Dedykujemy go szczególnie niedużym domom - mówi Waldemar Matuszyński, Product Manager w firmie De Dietrich Technika Grzewcza.

Dla kotła MCR Home zaprojektowano nowy, toroidalny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, na który producent daje 5-letnia gwarancję. Nowa konstrukcja palnika cylindrycznego zapewnia większą kulturę pracy i zmniejszony hałas. Zgodnie z koncepcją "zimnych drzwi" została zaprojektowana pokrywa palnika, dzięki temu temperatura pokrywy nie przekracza 30°C i pozwala na zmniejszenie strat promieniowania aż o 75%. Skutkiem tego są mniejsze straty zarówno w trybie czuwania, jak i podczas pracy pod pełnym obciążeniem.

Kocioł jest zarówno ekologiczny, jak i ekonomiczny. Stabilny płomień zapewnia zmniejszenie emisji NOx (<38/40 mg/kWh) i CO do atmosfery. MCR Home posiada klasę energetyczną A zarówno dla c.o., jak i c.w.u. Przy 30% obciążenia osiąga sprawność do 108,6%, a przy pełnym obciążeniu 97,8%.

Urządzenie zostało wyposażone w naczynie wzbiorcze o pojemności 7 litrów z dostępnym z zewnątrz zaworem do uzupełniania gazu oraz pompę o wysokiej sprawności.

Dzięki staraniom producenta, kocioł MCR Home jest wygodny w obsłudze. Z przodu kotła znajdują się pokrętła służące do regulacji temperatury dla ogrzewania i ciepłej wody, przycisk serwisowy, przycisk restartu i kominiarski, a także manometr i wygodny dostęp do podłączeń elektrycznych. Dodatkowo kocioł posiada konsolę sterowniczą z podświetlanym wyświetlaczem LCD. Będzie dostępny w sprzedaży także z modulującymi i niemodulującymi termostatami pokojowymi z możliwością programowania tygodniowego, a także z czujnikiem zewnętrznym.

- "Kocioł MCR Home to nie jedyna nowość, którą zaprezentujemy w 2016 roku. W ofercie znajdą się też urządzenia wykorzystujące OZE, jak hybrydy, pompa ciepła czy kolektory słoneczne" - mówi Waldemar Matuszyński.

- "Mamy również dobrą wiadomość dla coraz liczniejszych zwolenników ogrzewania olejowego. De Dietrich posiada w ofercie jedyny na rynku klasyczny kocioł olejowy spełniający wymagania ErP - NeOvo EcoNox. Został on uhonorowany statuetką "Złotego Instalatora" przez Polską Korporację Techniki SGGiK w kategorii "Opracowanie lub wdrożenie nowoczesnego rozwiązania Technicznego".

źródło i zdjęcia: De Dietrich Technika Grzewcza Sp. z o.o.