Nowości

Ponadczasowa elegancja bieli, niezwykła trwałość klinkieru - Sopro wprowadza do oferty nowy kolor doskonale znanej zaprawy KMT Plus

09.06.2016

Cegły klinkierowe to niezwykle efektowny materiał do wykończenia nowoczesnych elewacji, który szturmem zdobywa również odważne aranżacje wnętrz. Jednak praca z tak delikatnym materiałem wymaga doświadczenia glazurnika oraz najwyższej jakości produktów - aby móc w pełni cieszyć się jego zaletami należy wykazać się starannością i profesjonalizmem już na etapie planowania i wykonywania prac wykończeniowych. Z pomocą profesjonaliście przychodzi hydraulicznie wiążąca zaprawa cementowa z dodatkiem trasu KMT PLUS, teraz także w kolorze alabastrowo – białym.

Ręcznie formowane cegły to bardzo wdzięczny, ale i trudny materiał wykończeniowy, dlatego przygotowując się do pracy z klinkierem należy zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej chemii budowlanej, dostosowanej do nasiąkliwości i jakości materiału. Niestarannie położony klinkier to ryzyko odspajania od elewacji, powstawania nieestetycznych wykwitów wapiennych, a w efekcie konieczność kosztownych napraw i renowacji.

Sopro KMT Plus to zaprawa do zadań specjalnych, dedykowana szczególnie wrażliwym cegłom klinkierowym o nasiąkliwości powyżej 10 %, do murowania i fugowania ścian konstrukcyjnych, fundamentowych oraz dekoracyjnych. Wysoka zawartość trasu reńskiego, a także specjalnie wyselekcjonowane frakcje kruszywa zapewniają doskonałe przyleganie zaprawy do cegły oraz radykalnie zmniejszają ryzyko powstania nieestetycznych nalotów wapiennych, zaś wysokiej jakości cement portlandzki gwarantuje stabilność elewacji. Technologia murowania z całkowitym wypełnieniem spoin zapewnia swobodne spływanie wody po murze i szybkie wysychanie jego powierzchni po ustaniu deszczu, dzięki czemu mur i spoiny są mniej podatne na zanieczyszczenia, wykwity i niszczący wpływ wody z opadów atmosferycznych. KMT Plus zapewnia także wysoką przepuszczalność pary wodnej, zachowując tym samym najwyższy poziom szczelności, a dzięki jej wysokiej elastyczności nie dochodzi do powstawania rys skurczowych, które mogą być pierwszym sygnałem pogarszającego się stanu technicznego elewacji.

Do szerokiego wachlarza zapraw KMT, dołącza zaprawa KMT Plus w kolorze alabastrowo – białym, która idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku nowoczesnych, jak i klasycznych projektów budowlanych. W ofercie Sopro dostępne są specjalne wzorniki, dzięki którym dobór koloru zaprawy do cegły będzie łatwy i precyzyjny.

Nowy kolor zaprawy KMT Plus jest dostępny w ofercie Sopro od 4 maja.

źródło i zdjęcia: Sopro Polska

Firma powiązana:

Sopro Polska

Telefon 22 335 23 00, 22 335 23 09
www.sopro.pl
biuro@sopro.pl

Sopro Polska