Nowości

Systemowe rozwiązanie dla piwnic. Okno ACO Kipp i doświetlacz ACO Markant®

12.12.2011

Komfort przebywania w pomieszczeniu, zależy w dużej mierze od tego, czy dociera do niego wystarczająca ilość dziennego światła. W połączeniu z coraz częstszym wykonaniem podpiwniczenia w domach jednorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej, należy szukać takich rozwiązań, które rozwiążą powyższą kwestię.

W takim przypadku najlepiej zastosować doświetlacz ACO Markant®, który dzięki szerokiej gamie wymiarów i rusztów, zadowoli najbardziej wymagających Klientów. ACO proponuje systemowe rozwiązanie dla piwnic, które oprócz doświetlacza zawiera okna piwniczne PVC – ACO Kipp.

ACO Markant® - Doświetlacze nowej generacji!

Doświetlacze okien (znane również jako naświetla lub szachty piwniczne) zdecydowanie zwiększają ilość światła docierającego do Państwa  piwnicy. Korpusy wykonane z białego tworzywa sztucznego wysokiej jakości zapewniają optymalne doświetlenie a gładka powierzchnia ułatwia utrzymanie czystości.

Monolityczna konstrukcja gwarantuje stabilność i szczelność. Kompletny doświetlacz składa się z korpusu i rusztu ze stali ocynkowanej ogniowo.

W zależności od typu, możliwa jest regulacja wysokości bezpośrednio na korpusie lub z wykorzystaniem specjalnych nadstawek oraz montaż w wielu wariantach: na ścianie z izolacją termiczną lub bez, na ścianie pokrytej warstwą izolacji bitumicznej, w opcji przejezdnej dla samochodów osobowych lub przeznaczonej dla ruchu pieszego.

Różne warianty odpływu, pozwalają na szczelne odprowadzenie wody deszczowej z wnętrza korpusu. Dodatkowo istnieje możliwość zasyfonowania oraz zabezpieczenia przed "cofką".

Największą zaletą doświetlaczy ACO jest to, że jeden korpus może być stosowany we wszystkich wariantach montażu: zwykły, szczelny, na izolacji cieplnej lub przejezdny dla samochodów osobowych. Należy pamiętać tylko o zastosowaniu odpowiednich akcesoriów.

ACO Kipp - okna do pomieszczeń niemieszkalnych

Okna piwniczne ACO Kipp to nowe rozwiązanie dla pomieszczeń gospodarczych:

  • piwnic,

  • garaży,

  • domków letniskowych,

  • małych łazienek w domkach jednorodzinnych,

  • budynków inwentarskich i innych.

Okna te mogą być montowane zarówno podczas budowy jak i remontu obiektów.

Nowoczesne, proste wzornictwo sprawia, że okna ACO Kipp są nie tylko funkcjonalne, ale też podwyższają walory estetyczne pomieszczeń i ścian budynków. Na długo też zachowują swój pierwotny wygląd.

Profile okien ACO Kipp wykonane są z wysokiej jakości PVC, dzięki czemu ich barwa jest odporna na działanie czynników atmosferycznych. Kształt profilu ogranicza osadzanie się zanieczyszczeń.

Źródło: ACO

Więcej