Nowości

Panasonic prezentuje nowe jednostki zewnętrzne multi split

31.05.2016

Panasonic rozszerzył ofertę domowych systemów klimatyzacyjnych RAC o jednostki zewnętrzne CU-2E12SBE oraz CU-3E23SBE. Nowe agregaty zapewnią jeszcze większą elastyczność w tworzeniu kompleksowych systemów grzewczo-chłodzących Free Multi. Ich główną zaletą jest oszczędność miejsca potrzebnego na instalację, jak również lepsza efektywność energetyczna niż w przypadku konwencjonalnych systemów 1 x 1.

Panasonic Free Multi to system pomp ciepła powietrze-powietrze, który umożliwia ogrzewanie bądź chłodzenie kilku pomieszczeń przy wykorzystaniu jednego agregatu. Rozwiązanie to opracowano z myślą o domach jednorodzinnych i mniejszych obiektach komercyjnych. Pozwala nie tylko ograniczyć miejsce potrzebne na instalację jednostki zewnętrznej, ale także obniżyć zużycie energii.

Panasonic rozszerzył ofertę domowych systemów klimatyzacyjnych RAC o jednostki zewnętrzne CU-2E12SBE oraz CU-3E23SBE

Jednym z nowych modeli w ofercie Panasonic jest agregat o stosunkowo niewielkiej wydajności CU-2E12SBE. Umożliwia on podłączenie dwóch jednostek wewnętrznych o mocy 1,6 kW, które idealnie sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Dzięki dopasowaniu urządzeń do wymagań przestrzeni system może zapewnić nawet o 30 proc. niższe zużycie energii.

Nowe jednostki zewnętrzne oferują także szereg nowych połączeń, dzięki czemu urządzenia mogą współpracować z szerszą gamą jednostek wewnętrznych. Przykładowo nowy agregat o dużej wydajności CU-3E23SBE obejmuje 3 porty wyjściowe, zapewniające bardzo dużą elastyczność w konfiguracji układu.

Zmodernizowane zostały również dwuportowe jednostki CU-2E15SBE i CU-2E18SBE. Urządzenie CU-2E15SBE można teraz podłączyć do modeli 2,5 kW i 3,5 kW, zaś agregat CU-2E18SBE może współpracować z jednostkami wewnętrznymi od 2,5 kW do 5 kW. Co ważne, systemy Panasonic Free Multi pozwalają na podłączenie do pięciu jednostek wewnętrznych, umożliwiając tworzenie rozległych systemów klimatyzacyjnych.

Nowe agregaty zapewnią jeszcze większą elastyczność w tworzeniu kompleksowych systemów grzewczo-chłodzących Free Multi

Nowa linia urządzeń multi split może efektywnie działać po podłączeniu do wiodących na rynku modeli wewnętrznych Panasonic Etherea oraz TZ.

Więcej informacji na temat systemów klimatyzacji i ogrzewania Panasonic można znaleźć na stronie: http://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/.

źródło i zdjęcia: Panasonic

Firma powiązana:

Panasonic

Telefon 801 003 532, 22 338 11 00
www.aircon.panasonic.pl

Panasonic